Polska

"Polska przykładem dla innych poszukujących wolności". Co powie Trump na placu Krasińskich?

Polska

[object Object]
W czwartek Donald Trump spotkał się z Andrzejem Dudą. O godzinie 13 wygłosi przemówienie na placu Krasińskichtvn24
wideo 2/26

Amerykański prezydent Donald Trump powie w czwartek w przemówieniu na placu Krasińskich w Warszawie, że Polska jest przykładem dla innych poszukujących wolności. Wezwie też Polskę i innych sojuszników USA w Europie do przeciwstawienia się ekstremizmowi.

CZYTAJ RELACJĘ Z WIZYTY DONALDA TRUMPA W POLSCE

Polska jest "przykładem dla innych poszukujących wolności i tych, którzy chcą wykazać się odwagą i wolą obrony cywilizacji" - ma według agencji Associated Press powiedzieć Trump.

- Historia Polski jest historią narodu, który nigdy nie stracił nadziei, który nigdy nie dał się złamać i który nigdy nie zapomniał, kim jest - wynika z fragmentów przemówienia udostępnionego przez Biały Dom.

Trump ma wezwać, by Polska i inne kraje europejskie były zjednoczone przeciwko ekstremizmowi i innym wrogom, którzy stanowią zagrożenie dla wolności i suwerenności, "czy to z Południa czy ze Wschodu".

Według BBC, Trump powie, że jeśli narodom i obywatelom zabraknie determinacji, stawką w grze jest przyszłość cywilizacji Zachodu.

- Doświadczenie Polski przypomina nam: obrona Zachodu opiera się w ostateczności nie na środkach, ale na woli jego narodu, by zwyciężyć - cytuje BBC fragmenty przemówienia. - Fundamentalnym pytaniem naszych czasów jest to, czy Zachód ma wolę, by przetrwać - powie Trump.

Autor: kg/sk / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości