Polska

Przegląd prasy: Kaczyński chciał się spotkać z Kukizem, muzyk odmówił

Polska


W powyborczy poniedziałek z Pawłem Kukizem chciał się spotkać prezes PiS Jarosław Kaczyński. Muzyk odmówił, gdyż uznał, że w drugiej turze żadnemu z kandydatów nie udzieli poparcia - podała wyborcza.pl.

Po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski i Andrzej Duda rozpoczęli walkę o elektoraty pozostałych kandydatów, w szczególności Pawła Kukiza, którego poparło ponad 20 proc. wyborców.

Jak ustaliła wyborcza.pl, w poniedziałek z Kukizem chciał się spotkać prezes PiS Jarosław Kaczyński. Muzyk - według portalu - odmówił, gdyż uznał, że w drugiej turze żadnemu z kandydatów nie udzieli poparcia.

"Duda zabiega o głos każdego wyborcy"

We wtorek Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Dudy, pytana o spekulacje dotyczące tego, że są zabiegi o spotkanie kandydata PiS z Pawłem Kukizem, odpowiedziała, że Andrzej Duda "zabiega o głos każdego wyborcy i każdego Polaka".

- Po to jest druga część kampanii, żebyśmy przekonali jak najwięcej osób. I zależy nam na głosach tych wyborców, którzy oddali w pierwszej turze głosy na pana Pawła Kukiza, ale i na pozostałych kandydatów. Naszym celem jest zdobycie jak największego poparcia, by wygrać - powiedziała Szydło.

"Nie wierzcie w te referenda. To ściema i granie na czas"

W poniedziałek rano ukłon w kierunku Kukiza i jego wyborców zrobił urzędujący prezydent. Bronisław Komorowski zapowiedział zarządzenie referendum, które miałoby rozstrzygnąć kilka spraw, między innymi kluczowe dla wyborczego programu Pawła Kukiza wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.

Muzyk na deklaracje prezydenta zareagował na portalu społecznościowym. "Nie wierzcie w te referenda. To ściema i granie na czas. Za grosz nie ufam zawodowym politykom. Teraz czytam, że prezydent Komorowski od zawsze jest zwolennikiem JOW-ów... Śmiech" - napisał Kukiz na Facebooku.

Niedzielną, pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał z wynikiem 34,76 proc. kandydat PiS Andrzej Duda. Komorowski zajął drugie miejsce (głosowało na niego 33,77 proc. wyborców). 24 maja Duda i Komorowski spotkają się w drugiej turze wyborów.

Autor: js//rzw / Źródło: wyborcza.pl, PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości