Polska

Przed kłami zasłoniła córkę własnym ciałem

Polska

Aktualizacja:
Pies pogryzł matkę i córkę
TVN24Pies pogryzł matkę i córkę

W Jędrzejowie 11-letnia dziewczynka i jej matka zostały poważnie pogryzione przez psa - mieszańca pitbulla z mastifem. Kobieta stanęła w obronie swojego dziecka i zasłoniła dziewczynkę własnym ciałem - informuje świętokrzyska policja.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w Jędrzejowie w woj. świętokrzyskim. Pogryziona dziewczynka, po udzieleniu pomocy medycznej w szpitalu, została już wypisana do domu. Jednak matka, z obrażeniami rąk i okolic klatki piersiowej, nadal pozostaje pod opieką lekarzy.

Dramat rozegrał się późnym wieczorem na jednej z jędrzejowskich ulic. Do idącej wraz z dwoma córkami kobiety podbiegł pies, mieszaniec pitbulla z mastifem.

Zwierzę zaatakowało młodszą z dziewczynek. Matka próbowała zasłonić swoim ciałem dziecko. Wówczas pies całą swoją agresję przeniósł na nią. Zdarzenie widziała 84–letnia kobieta. To z jej posesji wybiegło zwierzę. Odgoniła zwierzę kilkoma uderzeniami metalową rurką.

Mieszaniec został pochwycony przez pracowników zakładu usług komunalnych i odwieziony do placówki weterynaryjnej. Tam pozostaje na obserwacji.

Z pierwszych ustaleń jędrzejowskich policjantów wynika, że pies wydostał się z ogrodzonej posesji najprawdopodobniej przez niedomkniętą furtkę. Jędrzejowscy policjanci ustalają wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

Źródło: policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości