TVN24 | Polska

Kolejne porzucone pojemniki z odpadami chemicznymi. Sprawę bada policja

TVN24 | Polska

Autor:
aa/
tam
Źródło:
TVN24
Kalisz. Substancje chemiczne w pojemnikach (materiał z 3.11.2021)
Kalisz. Substancje chemiczne w pojemnikach (materiał z 3.11.2021)kalisz24.info
wideo 2/5
kalisz24.infoKalisz. Substancje chemiczne w pojemnikach (materiał z 3.11.2021)

Ponad 30 pojemników z odpadami chemicznymi znaleziono w Pruszkowie koło Kalisza (woj. wielkopolskie). To już szóste takie znalezisko w ciągu ostatnich dni. Na razie nie wiadomo, kto odpowiada za porzucenie odpadów. Sprawę bada policja.

W niedzielę cztery zastępy straży pożarnej interweniowały w Pruszkowie koło Kalisza (woj. wielkopolskie). Powód: porzucone pojemniki z substancjami chemicznymi.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

- Zgłoszenie otrzymaliśmy od policji. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, potwierdzili, że na prywatnej posesji - w pobliżu stawu - znajdują się beczki po lakierach i rozpuszczalnikach. Wykorzystaliśmy detektory oraz mierniki do tego, by sprawdzić, czy mogło dojść do rozszczelnień. Na szczęście pojemniki są szczelne. Nasze działania się zakończyły. Teren przekazaliśmy właścicielowi, który otrzymał polecenie uprzątnięcia tych substancji - powiedział młodszy kapitan Szymon Zieliński, rzecznik kaliskiej straży pożarnej.

Kilkaset pojemników

Jak podają strażacy, w Pruszkowie znaleziono 15 zbiorników o pojemności 30 litrów, osiem o pojemności 20 litrów i osiem o pojemności 10 litrów. To nie pierwsza taka sytuacja, a już szósta. Do tej pory pojemniki po rozpuszczalnikach znajdowano w Kaliszu i w Warszówce.

Sprawą zajmuje się policja, a kaliski magistrat zaczął na własną rękę szukać odbiorcy odpadów, który podda je utylizacji. Według portalu kalisz24.info, do tej pory ktoś podrzucił ponad 230 pojemników z chemikaliami.

Do tej pory najwięcej kanistrów znaleziono na Wale Bernardyńskim przy rzecekalisz24.info

Autor:aa/ tam

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: kalisz24.info

Pozostałe wiadomości