TVN24 | Polska

Protestujący będą rozmawiać z resortem zdrowia

TVN24 | Polska

Autor:
akw,
karol
Źródło:
tvn24.pl
Protestujący medycy zmieniają formułę działalności białego miasteczka
Protestujący medycy zmieniają formułę działalności białego miasteczkaTVN24
wideo 2/21
TVN24Protestujący medycy zmieniają formułę działalności białego miasteczka

Ministerstwo Zdrowia przyjęło zaproszenie protestujących pracowników ochrony zdrowia do rozmów. Spotkanie ma odbyć się we wtorek. Protestujący od kilku dni zwracali uwagę, że są gotowi na rozmowy "z merytorycznymi przedstawicielami premiera, nie warunkując tego personaliami".

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Ochrony Zdrowia poinformował w poniedziałek, że Ministerstwo Zdrowia przyjęło ich zaproszenie do dyskusji o postulatach. Spotkanie ma się odbyć we wtorek w stołecznym Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". "Startujemy z merytorycznymi rozmowami" - napisano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zaraz po tej informacji resort zdrowia opublikował oficjalne zaproszenie dla protestujących podpisane przez niedawno powołanego wiceministra zdrowia Piotra Brombera. "Spotkanie pozwoli nam omówić przedstawione przez Państwa postulaty oraz wszelkie inne kwestie związane z reformą systemu ochrony zdrowia ukierunkowaną na pacjenta" - napisał.

Białe miasteczko przed kancelarią premiera

"Białe miasteczko 2.0" rozstawiono przy warszawskich Alejach Ujazdowskich, w pobliżu kancelarii premiera, bezpośrednio po przemarszu pracowników ochrony zdrowia, który odbył się 11 września. Ta forma protestu nawiązuje do białego miasteczka pielęgniarek z lata 2007 roku. Od tego dnia codziennie organizowane były panele, akcje informacyjne i badania profilaktyczne. Każdy dzień poświęcony był innej tematyce, między innymi psychiatrii dziecięcej, pielęgniarstwie i położnictwie, chorobom wewnętrznym i medycynie rodzinnej, czy onkologii.

Taką formę protestu przerwało tragiczne zdarzenie z soboty. Tego dnia podczas konferencji na terenie białego miasteczka doszło do tragicznego zdarzenia - ze wstępnych ustaleń policji wynika, że doszło tam do samookaleczenia. Starszy mężczyzna, który tego dokonał, zmarł w szpitalu.

>> Medycy zmieniają formułę protestu "w obliczu tragedii, która wydarzyła się naprzeciwko kancelarii premiera"

Autor:akw, karol

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości