Prokuratura zajmie się sprawą głosowania "na cztery ręce"

[object Object]
Posłanka Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiegotvn24
wideo 2/21

Prokuratura Okręgowa w Warszawie będzie prowadziła czynności sprawdzające w sprawie głosowania "na cztery ręce", które miało miejsce w Sejmie w czwartek. Posłanka Kukiz'15, Małgorzata Zwiercan oddała głos za klubowego kolegę nieobecnego na sali - Kornela Morawieckiego.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczyna dwa postępowania sprawdzające ws. czwartkowego głosowania.

Po "doniesieniach medialnych" z urzędu zarejestrowała sprawę dotyczącą poseł Małgorzaty Zwiercan i jej głosowania za posła Kornela Morawieckiego. Prokuratorzy czekali jeszcze na zawiadomienie posłów PO w tej sprawie, które trafiło do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Śródmieście.

Do śródmiejskiej prokuratury trafiło także zawiadomienie dotyczące marszałka Marka Kuchcińskiego (PiS). Także tę sprawę zarejestrowano Prokuraturze Okręgowej w Warszawie i tam są prowadzone czynności sprawdzające.

Sejm wybrał nowego sędziego TK

Sejm wybrał w czwartek zgłoszonego przez PiS prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK w miejsce kończącego kadencję prof. Mirosława Granata.

Podczas tego głosowania Małgorzata Zwiercan z klubu Kukiz'15 głosowała za Kornela Morawieckiego. W efekcie posłanka została wykluczona z klubu Kukiz'15, a Morawiecki sam z niego wystąpił.

PO złożyła w piątek dwa zawiadomienia do prokuratury w związku z głosowaniem. Według PO, przestępstwo popełniło dwoje byłych posłów Kukiz'15 oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Autor: md,mart/ja / Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości