Prokuratura: piłkarz utonął

Poszukiwania piłkarza trwały kilka dni, prokuratura poinformowała, że utonął
Poszukiwania piłkarza trwały kilka dni, prokuratura poinformowała, że utonął
TVN24
TVN24Poszukiwania piłkarza trwały kilka dni, prokuratura poinformowała, że utonął

Utonięcie było przyczyną śmierci piłkarza drugoligowego klubu Jeziorak Iława Iwa Zubrzyckiego - poinformowała prokuratura rejonowa w Iławie. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci sportowca.

Ciało zaginionego pod koniec kwietnia 28-letniego piłkarza odnaleziono w sobotę na jeziorze Jeziorak Mały w Iławie.

Według wstępnych wyników sekcji zwłok - jak powiedział prokurator Jan Wierzbicki - przyczyną śmierci zawodnika było utonięcie. Do śmierci nie przyczyniły się inne osoby.

Jak podał kurator klubu Jeziorak Iława, Leszek Jankowski, pogrzeb Iwa Zubrzyckiego odbędzie się w czwartek w miejscowości Wapno w województwie wielkopolskim.

Kilkudniowe poszukiwania

Z informacji policji wynika, że piłkarz zaginął w nocy z 29 na 30 kwietnia. O tym, że nie pojawiał się przez kilka dni na treningach drużyny, policję powiadomił zaniepokojony przedstawiciel klubu. Potem zawiadomienie o zaginięciu złożyła także matka sportowca.

Przez kilka dni strażacy z Iławy przeczesywali brzegi i przeszukiwali dno Jezioraka Małego, gdyż nad jezioro prowadził ostatni ślad. To w tym miejscu Zubrzycki po wyjściu z dyskoteki rozstał się z klubowym kolegą. Poszukiwania zawodnika, także z użyciem specjalistycznego sprzętu jakim są sonary, nie przyniosły rezultatu.

Iwo Zubrzycki zanim trafił do Jezioraka Iława występował w Polonii Warszawa, Jagiellonii Białystok, Zniczu Pruszków, a także w klubach w Grecji i na Cyprze. Grał na pozycji pomocnika i w ataku.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości