Polska

Prokurator od Kamińskiego podał się do dymisji

Polska

TVN24Prokurator Generalny podejmie decyzje

Szef prokuratury w Rzeszowie podał się do dymisji, poinformowało radio RMF FM. Według radia dymisja ma związek z ogłoszeniem w zeszłym tygodniu zamiaru skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciw byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka prokuratury Mariola Zarzyka-Rzucidło, pismo z prośbą o przyjęcie rezygnacji prokuratora Kiliańskiego zostało już przekazane do prokuratury generalnej.

Tam ma wkrótce zapaść decyzja. Prokurator Kiliański był i nadal jest delegowany do Rzeszowa z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Kiliański był prokuratorem okręgowym w Rzeszowie od maja 2009 r.

Ogłosił decyzję ws. Kamińskiego

Jak przypomniało radio RMF FM, to Kiliański poinformował w ubiegłym tygodniu, na trzy dni przed wyborami, że w lipcu do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia trafi akt oskarżenia wobec byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego w sprawie afery gruntowej. Kamińskiemu grozi do 8 lat więzienia.

Zarzyka-Rzucidło nie umiała jednak powiedzieć PAP, jakimi powodami kierował się prokurator. - Swoją decyzję uzasadnił w piśmie do prokuratury apelacyjnej - powiedziała rzeczniczka.

Zarzuty wobec byłego szefa CBA

Prokuratura zarzuciła Kamińskiemu nadużycie uprawnień, kierowanie nielegalnymi działaniami operacyjnymi CBA dotyczącymi wręczenia łapówki osobom powołującym się na wpływy w resorcie rolnictwa i funkcjonariuszom publicznym oraz kierowanie podrabianiem dokumentów i wyłudzeniem poświadczenia nieprawdy w oparciu o te dokumenty.

Źródło: RMF FM, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości