Minister zdrowia Adam Niedzielski skorzystał z programu Profilaktyka 40 Plus

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Resort zdrowia wydłuża program "Profilaktyka 40 plus". Do tej pory skorzystało jedynie trzy procent uprawnionych
Resort zdrowia wydłuża program "Profilaktyka 40 plus". Do tej pory skorzystało jedynie trzy procent uprawnionychFakty TVN
wideo 2/3
Fakty TVNResort zdrowia wydłuża program "Profilaktyka 40 plus" (materiał z czerwca 2022 roku)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minister Adam Niedzielski przeszedł w poniedziałek badania w ramach programu Profilaktyka 40 Plus. Resort zachęca tym samym innych do poddania się bezpłatnym badaniom diagnostycznym.

"Po ponad dwóch latach epidemii COVID-19 warto sprawdzić stan swojego zdrowia. Zachęcamy do skorzystania z programu Profilaktyka 40 Plus. Dziś w jednej z warszawskich przychodni badania przeszedł minister Adam Niedzielski" - głosi wpis Ministerstwa Zdrowia opublikowany w poniedziałek na Twitterze.

Program Profilaktyka 40 Plus - co to?

Program Profilaktyka 40 Plus realizowany jest od 1 lipca 2021 roku. Wszystkie osoby powyżej 40. roku życia otrzymują jednorazowy dostęp do bezpłatnego pakietu badań diagnostycznych. Badania diagnostyczne, które wchodzą w skład programu Profilaktyka 40 Plus, dzielą się na trzy grupy: badania dla kobiet, badania dla mężczyzn i pakiet wspólny.

Aby skorzystać z bezpłatnego programu Profilaktyka 40 Plus należy: - wypełnić ankietę - uzyskać na jej podstawie e-skierowanie na badanie - znaleźć laboratorium uczestniczące w programie oraz umówić wizytę i zgłosić się do laboratorium wraz z dokumentem tożsamości z numerem PESEL.

Ankietę można wypełnić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Można to zrobić w dowolnym czasie i miejscu, a nawet przerwać ankietę w dowolnym momencie i skończyć jej wypełnianie później. Można ją też wypełnić przez infolinię: 22 735 39 53 lub w jednej z przychodni POZ uczestniczącej w badaniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@MZ_GOV_PL

Pozostałe wiadomości