Polska

Proces za "złogi" i "stare kobiety"

Polska

Aktualizacja:
TVN24Jerzy Targalski oskarżył dziennikarkę o zniesławienie

Do dwóch lat więzienia grozi dziennikarce "Gazety Wyborczej", Agnieszce Kublik. Wiceprezes Polskiego Radia Jerzy Targalski oskarża ją o zniesławienie go za pośrednictwem mediów. W poniedziałek rusza proces w tej sprawie.

Kublik w swoich tekstach, opublikowanych w GW, przytaczała m.in. relacje Marii Szabłowskiej, której Targalski miał powiedzieć, że musi odejść z radia, bo on czyści je ze "złogów gierkowsko-gomułkowskich" i, że "dookoła widzi same stare kobiety". Targalski zarzuca kłamstwo Szabłowskiej. W tej sprawie toczy się proces cywilny.

Rada nadzorcza PR badała zarzuty zwalnianych z radia pracowników wobec Targalskiego. 21 kwietnia zawiesiła nawet wiceprezesa w pełnieniu obowiązków. Ostatecznie 9 czerwca Rada Nadzorcza radia przywróciła Targalskiego w prawach członka zarządu "uwzględniając dotychczasowy wkład jego pracy i mając na uwadze sprawność działań zarządu spółki".

A Komisja Etyki Polskiego Radia w opinii dla RN stwierdziła m.in., że Targalski, prowadząc w ten sposób rozmowy z pracownikami, których chciał zwolnić, działał w dobrej wierze, ale naruszył ich dobra osobiste, w tym godność.

ktom/iga

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości