Proces policjantów znów na wokandzie

Aktualizacja:
Sąd w pierwszym wyroku uniewinnił policjantów
TVN24Sąd w pierwszym wyroku uniewinnił policjantów

Na 15 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyznaczył nowy termin apelacji w sprawie czterech policjantów, oskarżonych o wszczęcie strzelaniny, w której zginął 19-letni Łukasz Targosz, a jego rówieśnik Dawid Lis został ciężko ranny.

W grudniu 2006 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu uniewinnił policjantów uznając, że funkcjonariusze użyli broni zgodnie z przepisami. Apelację złożyła prokuratura, która chce, aby oskarżeni zostali skazani za przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.

Proces miał ruszyć teraz, ale jeden z oskarżonych Marcin B. poprosił o odroczenie rozprawy, ze względu na egzaminy, które zdaje w szkole policyjnej w Pile. Przez to nie mógł stawić się w sądzie.

Do strzelaniny doszło w nocy 29 kwietnia 2004 r. Policjanci chcieli zatrzymać i wylegitymować kierowcę samochodu marki Rover. Podejrzewali, że jedzie nim groźny, poszukiwany przez nich przestępca. Podczas próby zatrzymania, kiedy kierowca samochodu chciał uciec, funkcjonariusze oddali w stronę auta kilkadziesiąt strzałów. Kierowca Rovera zginął na miejscu, a pasażer został ciężko ranny. Okazało się, że żaden z 19-latków nie był przestępcą, którego chciała zatrzymać policja.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości