Ministerstwo podało, kiedy będą próbne egzaminy ósmoklasisty i maturalne

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/dap
Źródło:
PAP
Wiceminister Piontkowski o religii na maturzeRadio Zet
wideo 2/4
Radio ZetWiceminister Piontkowski o religii na maturze

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że od 17 do 19 marca odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty, a od 3 do 16 marca próbne egzaminy maturalne organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Centralna Komisja Egzaminacyjna i okręgowe komisje udostępnią materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i z języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić testy diagnostyczne od 17 do 19 marca.

Próbne matury

MEiN poinformowało również, że CKE i okręgowe komisje udostępnią także materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów na wszystkich poziomach. Z informacji resortu edukacji wynika, że zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić test diagnostyczny od 3 do 16 marca.

Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. O terminie przekazania materiałów okręgowe komisje egzaminacyjne poinformują dyrektorów szkół w pierwszym tygodniu marca. Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone na stronie internetowej CKE, na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych i na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Religia na maturze?

Jak ustaliła dziennikarka tvn24.pl Justyna Suchecka, resort edukacji i nauki myśli nad wprowadzeniem religii jako jednego z przedmiotów maturalnych. 15 lutego takie plany ministerstwa potwierdził w Radiu ZET wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale "ze strony Kościoła jest to jeden ze zgłaszanych postulatów".

Czytaj więcej: czy w Polsce może być matura z religii?

Autor:mjz/dap

Źródło: PAP