Polska

"Prezydium klubu będzie szerokie. To zwyczaj w PiS"

Polska

Aktualizacja:
TVN24Mariusz Błaszczak o zmianach w klubie PiS

Wiele nowych osób znajdzie się we władzach klubu parlamentarnego PiS, m.in. prof. Józefina Hrynkiewicz i prof. Krystyna Pawłowicz - dowiedziała się PAP. PiS zgłosi też kandydatów na marszałka Sejmu i Senatu - Marka Kuchcińskiego i Stanisława Karczewskiego. Posiedzenie klubu ma odbyć się w poniedziałek wieczorem.

Podczas posiedzenia klubu jego szef Mariusz Błaszczak przedstawi posłom i senatorom PiS swoich kandydatów do władz klubu.

- W prezydium klubu znajdą się osoby, które dotychczas w nim zasiadały i osoby nowe, które weszły do Sejmu w wyborach, które reprezentują środowiska, o które poszerzyło się PiS w wyniku wyborów, na przykład Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, a także środowisko ekspertów, naukowców oraz współpracowników prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział w niedzielę Błaszczak.

Kto?

Jak dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa od polityków z kierownictwa PiS, w prezydium klubu zasiądzie m.in. b. dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej Józefina Hrynkiewicz i specjalistka od prawa gospodarczego prof. Krystyna Pawłowicz.

Błaszczak zadeklarował też, że wiceprzewodniczący klubu pełniący tę funkcję w mijającej kadencji Sejmu pozostaną na stanowiskach. Chodzi o Marka Kuchcińskiego, Krzysztofa Jurgiela, Jolantę Szczypińską i Grzegorza Tobiszowskiego.

- Prezydium klubu będzie szerokie. To zwyczaj w PiS - dodał Błaszczak. Dotychczas w prezydium klubu zasiadało 30 osób. Błaszczak nie chciał powiedzieć, czy w nowym prezydium znajdą się politycy z tzw. grupy ziobrystów. Do tej pory we władzach klubu byli m.in. Beata Kempa i Arkadiusz Mularczyk.

Marszałkowie z PiS

Także w poniedziałek PiS przedstawi swoich marszałków Sejmu i Senatu. - Naszym kandydatem na marszałka Sejmu będzie Marek Kuchciński, na Marszałka Senatu Stanisław Karczewski - poinformował Błaszczak.

Panowie Ziobro i Kurski wypowiadali się bardzo szeroko na ten temat. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Ta umowa nie została dotrzymana przez panów, którzy został wykluczeni z PiS. Jest przedstawiana fałszywa teza, że nie mogli przedstawić swoich ocen i opinii. Mieli taką możliwość Mariusz Błaszczak

"Przygotowania" zamiast podsumowania

Błaszczak pytany, czy podczas poniedziałkowego spotkania klubu znajdzie się czas na podsumowanie wyborów, czego domagali się przedstawiciele "ziobrystów" odpowiedział, że będzie ono poświęcone "przygotowaniom do rozpoczęcia pracy parlamentarnej".

Podkreślił, że podsumowanie wyborów odbyło się na posiedzeniach Komitetu Politycznego PiS. - Panowie Ziobro i Kurski wypowiadali się bardzo szeroko na ten temat. Umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Ta umowa nie została dotrzymana przez panów, którzy został wykluczeni z PiS. Jest przedstawiana fałszywa teza, że nie mogli przedstawić swoich ocen i opinii. Mieli taką możliwość - zaznaczył.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości