Prezydent zasadził "Dąb Wolności"

Prezydent zasadził "Dąb Wolności"
Prezydent zasadził "Dąb Wolności"
tvn24
tvn24Prezydent Komorowski sadzi drzewa

Prezydent Bronisław Komorowski posadził we wtorek w Lublinie "Dąb Wolności" upamiętniający 25. rocznicę wolności w Polsce. Prezydent zachęcał, aby każdy we własnym zakresie posadził drzewo z tej okazji.

- Staramy się uczcić rocznicę, można powiedzieć, sadząc las wolności, młody las wolności w 25-lecie ważnego wydarzenia, jakim były wygrane przez obóz wolności wybory parlamentarne w 1989 roku - podkreślił Komorowski

Jak dodał, "ten młody las sadzony jest z myślą o przyszłości, o polskiej wolności, aby była ona jak najbujniejsza, a jednocześnie jak najmocniejsza i najmądrzejsza".

- Chciałem zachęcić do tego, aby każdy we własnym zakresie, może na własnej działce, w ogródku, we własnym środowisku, jakieś drzewko na pamiątkę 25-lecia wolności posadził. To zawsze będzie źródłem satysfakcji w rodzinie, w towarzystwie, jeśli będzie można powiedzieć w przyszłości wnukom: to drzewo posadziliśmy kiedyś na pamiątkę wolności, która trwa i bujnie się rozwija - powiedział prezydent.

Prezydent i lasy

Drzewko posadzone zostało w Parku Ludowym w Lublinie. Prezydentowi towarzyszyli m.in. przedstawiciele władz miasta i województwa, władze Lasów Państwowych oraz liczni leśnicy, którzy przybyli do Lublina na obchody Święta Lasu i Krajową Naradę Leśników. Po posadzeniu dębu prezydent będzie gościem Narady. Sadzenie 25 „Dębów Wolności” to wspólna akcja kancelarii prezydenta i Lasów Państwowych, której celem jest upamiętnienie 25. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę w wyborach 4 czerwca 1989 r. Dęby, będące symbolem siły i długowieczności, sadzone są w różnych miejscach Polski – m.in. związanych z odzyskaniem wolności czy ważnych dla lokalnych społeczności.

Autor: nsz\mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości