Polska

Prezydent uszanuje decyzję ws. Kosowa

Polska

Aktualizacja:
Prezydent uszanuje decyzję rządu ws. Kosowa
TVN24Prezydent uszanuje decyzję rządu ws. Kosowa

- Prezydent podtrzymuje swoją opinię, że Polska nie powinna jeszcze uznawać niepodległości Kosowa - powiedział w "Sygnałach Dnia"w Polskim Radiu sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Michał Kamiński. Niemniej Lech Kaczyński decyzję rządu uszanuje - podkreślił.

Rada Ministrów, na wtorkowym posiedzeniu ma przyjąć uchwałę uznającą niepodległość Kosowa. - Rząd ma prawo podjąć taką decyzję, jaką podejmie, co nie zmienia faktu, że prezydent pozostaje sceptyczny wobec tej sprawy - stwierdził prezydencki minister. Ale dodał jednocześnie, że "jest to jednak trudna sytuacja, zwłaszcza, gdy rząd podejmuje decyzję, która nie poprawi wizerunku Polski wśród dużej części Słowian bałkańskich". (JAKI STOSUNEK DO UZNANIA NIEPODLEGLOŚCI KOSOWA MA RZAD, A JAKI POLACY - CZYTAJ WIĘCEJ)

Kamiński chwali rząd Tuska

Minister pochwalił rząd Donalda Tuska za kontynuowanie polityki poprzedników w rozmowach w sprawie umieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Sekretarz stanu zaznaczył, że dobrze się stało, iż rządzący podjęli twardą linię negocjacyjną. Jest przekonany, że zainstalowanie tarczy w naszym kraju jest dla Polski korzystne, ale Polska powinna oczekiwać od Stanów Zjednoczonych konkretnego wsparcia w zamian za zgodę na u nas rakiet przechwytujących.

(USA UZBROJĄ NASZĄ ARMIĘ - CZYTAJ WIĘCEJ)

Nie ma szans na podatek liniowy

Prezydencki minister Michał Kamiński pytany był również o opinię ws. pomysłu PO, by wprowadzić podatek liniowy. Gość "Sygnałów Dnia" przypomniał, że prezydent Kaczyński zapowiadał w kampanii wyborczej weto wobec takiego podatku. Dodał, że nikt nie powinien być zaskoczony, jeśli teraz spełni swe obietnice.

Michał Kamiński odniósł się też do innych projektów, zgłaszanych przez PO - zmiany sposobu finansowania partii oraz zmian w konstytucji dotyczących wzmocnienia jednego z ośrodków władzy - prezydenta lub premiera. W opinii sekretarza stanu w kancelarii prezydenta podnoszenie tych kwestii przez partię Donalda Tuska to szukanie tematów zastępczych w celu zamaskowania problemów rządu.

(PRZECZYTAJ, KIEDY RZĄD ZAMIERZA WPROWADZIĆ PODATEK LINIOWY)

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości