Prezydent przeprasza za "zejście na psy"

TVN24

Aktualizacja:
tvnMajchrowski przeprasza za "psy"

- Nigdy nie zejdźmy na psy - tego życzył sobie i Cracovii w Nowy Rok prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Problem w tym, że "psy" to złośliwe określenie drużyny Wisły Kraków - odwiecznego wroga Cracovii. Wśród kibiców Wisły zawrzało. Prezydent co prawda przeprosił za swoje słowa, ale gniew pozostał.

- To nie było najzręczniejsze wystąpienie. Jeżeli kogoś dotknąłem, to przepraszam - mówił w sobotę Jacek Majchrowski. Prezydentowi Krakowa chodzi o słowa wypowiedziane podczas tradycyjnego, noworocznego treningu Cracovii. - Życzę Państwu i Cracovii tego, aby wyniki, jakie będą osiągali w tym roku, były coraz lepsze. Wszystkiego dobrego, nigdy nie zejdźmy na psy - mówił Majchrowski. To ostatnie zdanie wzbudziło wielki aplauz wśród kibiców Cracovii, natomiast wśród kibiców Wisły - gniew.

Życzę Państwu i Cracovii tego, aby wyniki, jakie będą osiągali w tym roku, były coraz lepsze. Wszystkiego dobrego, nigdy nie zejdźmy na psy. Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa

"Żebyście nie zeszli na psy"

- "Żebyście nie zeszli na psy" jest to oczywiście aluzja do hymnu kibiców Cracovii, którzy w ten sposób odżegnują się od związków z Wisłą Kraków. Dla nich kibice czy sympatycy Wisły to tak zwane "psy" - tłumaczy Antoni Bugajski z "Przeglądu Sportowego".

Na forach internetowych kibiców Wisły Kraków zawrzało. "Majchrowski strzelił sobie dzisiaj nawet nie w stopę, tylko w głowę. Naraził się wszystkim kibicom Wisły", "To koniec Majchrowskiego. Równie dobrze może już zbierać swoje manatki" - pisali zdenerwowani kibice Wisły.

Prezydent wszystkich kibiców?

To koniec Majchrowskiego. Równie dobrze może już zbierać swoje manatki. kibice Wisły Kraków

Oba kluby zwaśnione są od lat. A takie wypowiedzi prezydenta miasta z pewnością nie łagodzą konfliktu. - Trzeba przeprosić i żeby więcej coś takiego nie padło z ust żądnej osoby publicznej, dlatego że gramy o to, żeby te zwaśnione drużyny kibiców wreszcie się pogodziły - mówi Jerzy Fedorowicz, poseł PO i kibic Wisły.

Teraz Jacek Majchrowski przeprasza i zapewnia, że jest prezydentem wszystkich kibiców. Jak mówi, ma o tym świadczyć dofinansowanie z miejskiej kasy rozbudowy stadionów zarówno Wisły, jak i Cracovii.

Źródło: TVN