Prezydent podziękował Kościołowi za zasługi dla wolności i zasadził dąb

Prezydent wziął udział w nabożeństwie w Świątyni Opatrzności Bożej
tvn24Prezydent wziął udział w nabożeństwie w Świątyni Opatrzności Bożej

- Serdecznie dziękuję za wszystkie wielkie zasługi dla wolności Polski, które poniósł Kościół przez tak trudny okres, za udział w organizowaniu polskiej wolności, który w dalszym ciągu jest niesłychanie ważny, aktualny i za który trzeba być wdzięcznym - powiedział Bronisław Komorowski w Święto Dziękczynienia. Prezydent zasadził też "Dąb Wolności".

W niedzielę obchodzone jest Święto Dziękczynienia, które w tym roku poświęcone zostało podziękowaniom za kanonizację Jana Pawła II i 25 lat polskiej wolności. Bronisław Komorowski wziął z tej okazji udział we mszy w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a po nabożeństwie zasadził przed kościołem "Dąb Wolności".

Podziękowanie za to, "co nas dobrego spotkało"

Po uroczystości prezydent w krótkim przemówieniu podziękował polskiemu Kościołowi za jego "historyczne i współczesne" zasługi dla Polski.

- Mogliśmy dzisiaj połączyć 25 rocznicę wolności Polski z wdzięcznością za naukę, życie, działanie prymasa tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II na rzecz wolności i jej kształtu - powiedział Komorowski.

- Serdecznie dziękuję za wszystkie wielkie zasługi dla wolności Polski, które poniósł Kościół przez tak trudny okres, za udział w organizowaniu polskiej wolności, który w dalszym ciągu jest niesłychanie ważny, aktualny i za który trzeba być wdzięcznym - zaznaczył prezydent.

Komorowski zachęcił również, by "w imię wspólnoty oraz łączenia tego, co wielkie w życiu Kościoła i narodu" "starać się tę wspólnotę podkreślić wszędzie, gdzie można: w rodzinach, parafiach, samorządach przez posadzenie takiego dębu". - Po to, żeby podkreślić wdzięczność za to, co nas dobrego spotkało - zachęcał.

- Chciałbym życzyć, aby ten "Dąb Wolności" rósł tutaj razem ze Świątynią Opatrzności Bożej. Aby świadczył o tym, że ten szczególny związek, który funkcjonował w Polsce jest trwałym związkiem pomiędzy wolnością, odpowiedzialnością; życiem i funkcjonowanie narodu a życiem i funkcjonowaniem Kościoła - powiedział Komorowski.

Autor: kg//kdj / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości