"Prezydent opętany szałem wetowania"

 
PAPPO nie szczędzi prezydentowi słów krytyki za weto do ustawy medialnej

- Prezydent to człowiek opętany szałem wetowania. Ale PO sobie z tym poradzi - zapowiada poseł Platformy Sebastian Karpiniuk. Jego zdaniem szef SLD - "po czterech herbatach w Pałacu Prezydenckim zawarł postrywinowski układ z Lechem Kaczyńskim", a wspiera go w tym były prezes TVP Robert Kwiatkowski.

Po przegranym w piątek głosowaniu nad odrzuceniem weta do ustawy medialnej, Platforma nie szczędzi najostrzejszych słów krytyki pod adresem prezydenta i SLD. To właśnie dzięki Sojuszowi, który wstrzymał się od głosu, koalicja PO-PSL przegrała głosowanie. CZYTAJ WIĘCEJ

Poseł PO Sebastian Karpiniuk powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia”, że Platforma była przygotowana na sojusz SLD i PiS, zawarty - jego zdaniem - w celu podtrzymania prezydenckiego weta. – W pewnym sensie odtwarza się układ postrywinowski, w którym pan przewodniczący Napieralski ręka w rękę z panem Kwiatkowskim podążają i wspólnie ustalają gry plan z Lechem Kaczyńskim. Musimy się przyzwyczaić do tego, że te dwa ugrupowania będą ze sobą bardzo ściśle współpracować – oceniał Karpiniuk. - Taka koalicja została Polsce zafundowana w Pałacu Prezydenckim – dodał.

Zdaniem posła PO w całej tej sytuacji mamy do czynienia z prezydentem, który "jest opętany szałem wetowania". Ale to – jak podkreślił Karpiniuk – zaszkodzi tylko i tak już fatalnemu wizerunkowi głowy państwa.

Pytany o ocenę odrzuconej ustawy medialnej przyznał, że ustawa autorstwa PO nie była idealna. Ale jednocześnie – jak zastrzegł - wprowadzała kilka korzystnych zmian, w tym powrót do wyłaniania władz mediów publicznych w drodze konkursu.

Tej argumentacji nie podzieliły PiS i SLD. Ich zdaniem ustawa była bublem prawnym. Prezydent tłumaczył z kolei swoje weto tym, że ustawa groziła ograniczeniem roli mediów publicznych i ich dalszą komercjalizacją.

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości