Polska

Prezydent: Mamy odwagę, by narazić się najsilniejszym

Polska

TVN24Prezydent: Wszyscy są równi wobec prawa

- Trzeba przeciwstawić się planowi budowy Rzeczpospolitej dla bogatych. Mamy odwagę narazić się najsilniejszym. Wszyscy są równi wobec prawa - powiedział prezydent Lech Kaczyński w Lubinie.

Prezydent podczas obchodów 25. rocznicy "zbrodni lubińskiej" mówił: - Od wielu lat mamy wolną Polskę, lepszą lub gorszą, ale wolną. Ulepszanie tej Polski, walka z patologicznymi zjawiskami, walka o to, żeby prawo było równe dla wszystkich, tych słabych, i tych bardzo potężnych wymaga odwagi, odwagi narażania się na pomówienia i obelgi, na kłamstwa, na rzekę kłamstw.

Według Lecha Kaczyńskiego, dziś rządzą ludzie, którzy taką odwagę mają i "nie zejdą z drogi czynienia z Polski kraju normalnego". Podkreślił, że w nadchodzących wyborach Polacy mają jeszcze wyraźniejszy wybór niż dwa lata temu. - Trzeba przeciwstawić się planowi budowy Rzeczpospolitej dla bogatych. Mamy odwagę narazić się najsilniejszym. Albo ta odwaga uzyska społeczne poparcie, albo poparcie uzyskają inni. Wszystko zależy od was, od tego kto na kogo odda głos - zaapelował do mieszkańców Lubina prezydent.

Prezydent brał udział w uroczystych obchodach rocznicy tzw. zbrodni lubińskiej. 25 lat temu, 31 sierpnia 1982 r. - w czasie nielegalnej manifestacji w drugą rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych - na ulicach Lubina od kul milicyjnych zginęli trzej manifestanci: Mieczysław Poźniak, Michał Adamowicz i Andrzej Trajkowski.


Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24