Polska

Prezydent chory już od miesiąca

Polska

Aktualizacja:
Prezydent już "zdyscyplinowany"
TVN24Prezydent już "zdyscyplinowany"

Lech Kaczyński przez najbliższy tydzień nie weźmie udziału w żadnych oficjalnych spotkaniach. Prezydent znów nie czuje się dobrze. Zaczął przyjmować nowe antybiotyki. - To pokłosie uroczystości 11 listopada - komentuje na antenie TVN24 minister w kancelarii prezydenta Paweł Wypych. To właśnie po Święcie Niepodległości prezydent musiał pojechać do szpitala.

- Zbyt wcześnie wrócił do swoich obowiązków i ten powrót skończył się nawrotem choroby. Teraz to niezdyscyplinowane pana prezydenta będzie trzeba nadrobić - mówi Wypych.

Lekarze zdecydowali

Lech Kaczyński przez najbliższy tydzień będzie odpoczywał w Pałacu Prezydenckim. Nie pojedzie na szczyt państw bałtyckich, który w środę odbędzie się w Wilnie. - To nie jest nic poważnego, ale decyzja lekarzy jest wiążąca. W związku z tym wszystkie spotkania wewnętrzne i zewnętrzne musiały zostać zawieszone do końca tygodniu - dodaje Wypych. - Pan prezydent jest już zdyscyplinowanym pacjentem - żartuje minister.

Wykuruje się w domu

Do szpitala głowa państwa nie musi jednak jechać. - Kolejne badania nie są konieczne. Została zmieniona forma leczenia. Pan prezydent zaczął przyjmować antybiotyki - zaznacza minister.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości