TVN24 | Polska

Szrot: Prezydent zakończył izolację. Zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
js,
akw
Źródło:
PAP, Kontakt 24
Prezydent Duda z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa
Prezydent Duda z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusaTVN24
wideo 2/22
TVN24Prezydent Duda z pozytywnym wynikiem na obecność koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda jest zdrowy. Powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie, praktycznie bez objawów - powiedział szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. Przekazał, że prezydent zakończył już izolację i wrócił do normalnej aktywności. Od soboty prezydent przebywa w Zakopanem. W niedzielę ma wziąć udział w charytatywnym maratonie narciarskim.

W ubiegłą środę szef prezydenckiego gabinetu Paweł Szrot poinformował, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik. Dodał, że zgodnie z przepisami prezydent rozpoczął izolację. Było to już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem. Poprzednio zakażony był w październiku 2020 roku.

Szrot pytany był w sobotę w Programie Trzecim Polskiego Radia o stan zdrowia prezydenta i jego kondycję. - Jedno i drugie bardzo dobre, pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy - przekazał.

Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To - jak podkreślił Szrot - potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Szrot: prezydent zachęca wszystkich do szczepienia przeciw COVID-19

- Pan prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam - szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu - powiedział Szrot.

Dodał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązki - pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne.

Duda w niedzielę o godzinie 7.30 weźmie udział w VIII edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem. W zimowej stolicy Polski widziany był już w sobotę.

Andrzej Duda w Zakopanem
Andrzej Duda w ZakopanemArtur / Kontakt 24

Autor:js, akw

Źródło: PAP, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: TomaszKudala/Shutterstock

Pozostałe wiadomości