"Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa"

TVN24 | Polska

Autor:
pp/ks
Źródło:
PAP
Film ambasady USA w Warszawie przygotowany z okazji Dnia NiepodległościAmbasada USA w Warszawie
wideo 2/2
Ambasada USA w WarszawieFilm ambasady USA w Warszawie przygotowany z okazji Dnia Niepodległości

Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda skierował depeszę gratulacyjną do prezydenta USA Donalda Trumpa. "Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły" - zwrócił się do amerykańskiego przywódcy Duda.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

4 lipca Amerykanie świętują rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych. W 1776 roku delegaci z 13 amerykańskich kolonii na wschodnim wybrzeżu - które stały się pierwszymi stanami USA - zebrali się w Filadelfii, by proklamować niepodległość Stanów Zjednoczonych, czyli ich niezależność od Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE: Okolicznościowy film ambasady USA w Warszawie z okazji 244. rocznicy ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych >>>

Depesza gratulacyjna Dudy do Trumpa

Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych depeszę gratulacyjną do prezydenta USA Donalda Trumpa skierował prezydent Andrzej Duda. "Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego" - napisał polski prezydent.

Treść depeszy opublikowała Kancelaria Prezydenta RP na stronie internetowej.

"Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań" - podkreślił polski prezydent. Dodał, że każda przeprowadzona między nim a prezydentem Trumpem rozmowa przynosiła wymierne korzyści Polsce i USA, pieczętując wiążące oba państwa partnerstwo strategiczne.

"Bieżący rok jest rokiem szczególnym"

"Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej" - napisał Duda.

Polski prezydent wyraził przekonanie, że oba państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. "Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów" - zwrócił się do amerykańskiego przywódcy Andrzej Duda.

Autor:pp/ks

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: