Polska

Premier zabierze głos w sprawie prowokacji w sądzie. "Ocena jest jednoznaczna"

Polska

Premier zabierze głos w sprawie prowokacji w sądzie. "Ocena jest jednoznaczna"
TVN 24Paweł Graś był gościem "Jeden na jeden"

- Premier będzie miał dziś okazję osobiście wypowiedzieć się na temat prowokacji wobec prezesa Milewskiego. Ocena jest jednoznaczna, premier w pełni popiera opinię ministra Gowina w tej sprawie – powiedział rzecznik rządu Paweł Graś w "Jeden na jeden" w TVN24. Rzecznik rządu przekonywał, że nie ma w kancelarii premiera zwyczaju, by kontaktować się telefonicznie z sędziami.

Już po programie Paweł Graś napisał na twitterze: "Dzisiaj w Sejmie po głosowaniach konferencja prasowa premiera."

Głosowania zaplanowano do godz. 11.

Popiera Gowina we wniosku o dymisję prezesa sądu

Rzecznik rządu w TVN24 zapewnił, że Donald Tusk podziela stanowisko ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który wczoraj złożył wniosek o dymisję przewodniczącego sądu okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego.

Dodał jednocześnie, że premier nigdy nie spotykał się z sędziami. - Nie ma takiego zwyczaju, żeby w ten sposób nawiązywać kontakty z sędziami. Obowiązuje droga służbowa - powiedział w "Jeden na Jeden" rzecznik rządu. Stwierdził też, że "nie wiadomo, po co miałby się szef kancelarii premiera Tomasz Arabski, czy premier kontaktować z sędzią Milewskim".

Prawidłowa reakcja sędziego

Paweł Graś wyraził zdziwienie zachowaniem sędziego, który - jak wynika z zapisu rozmowy, opublikowanego przez "Gazetę Polską Codziennie" - chciał spotkać się z premierem.

Rzecznik przyznał jednak, że sędzia ostatecznie zareagował prawidłowo zawiadamiając o prowokacji prokuraturę i ABW.

Kancelaria Premiera jest poszkodowana

Rzecznik rządu zapewnił także, że nie było żadnego ustalania z prokuraturą "czynności, które prokuratura podjęła wobec Marcina P. i środków, jakie w tej sprawie zostaną użyte".

Graś dodał, że w całej sprawie to Kancelaria Premiera jest pokrzywdzona w tej sprawie "dlatego, że to jej imię tak naprawdę zostało przy tej całej sprawie naruszone". - Jak minister Arabski dowiedział się o całej sprawie, to zawiadomił ABW i dlatego teraz trzeba poczekać na działania prokuratury (o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomił prokuraturę sędzia Ryszard Milewski - red.) i ABW - dodał Graś.

Kancelaria Premiera jest poszkodowana
Kancelaria Premiera jest poszkodowanaTVN 24

Sprawa sędziego Milewskiego

"Gazeta Polska Codziennie" i portal niezależna.pl opublikowały w czwartek rozmowę, jaką przeprowadził dziennikarz podający się za asystenta szefa Kancelarii Premiera z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku.

W nagraniu "urzędnik" ustala z sędzią Ryszardem Milewskim termin posiedzenia sądu ws. decyzji o areszcie dla Marcina P. oraz umawia go na spotkanie z premierem ws. postępowań dotyczących Amber Gold.

Autor: km//kdj / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Raporty:
Pozostałe wiadomości