Polska

Premier w ogniu pytań. Dziś w "Kropce nad i"

Polska


Premier Donald Tusk będzie dziś gościem programu "Kropka nad i" w TVN24. To pierwszy telewizyjny wywiad szefa rządu po wygłoszeniu piątkowego expose.

Wydłużenie urlopu macierzyńskiego, dofinansowanie żłobków, inwestycje w kolej i autostrady, zwiększenie nakładów w infrastrukturę naukową, realizacja programu "Inwestycje polskie" oraz walka z kryzysem - to najważniejsze z planów na najbliższe lata, które podczas swojego wystąpienia przedstawił premier. Z pewnością o związane z nimi szczegóły szef rządu zostanie zapytany przez Monikę Olejnik. Skąd rząd weźmie pieniądze na wykonanie wszystkich projektów? Czy jest to możliwe bez kolejnych cięć i podniesienia podatków? Czy i kiedy Polacy powinni spodziewać się uzusowania tzw. umów śmieciowych?

Dołuje w sondażach

Sondaże z ostatnich tygodni, w których Prawo i Sprawiedliwość wygrywa z Platformą Obywatelską, nie dają Tuskowi powodów do radości. Czy szef partii rządzącej ma pomysł na zatrzymanie tendencji spadkowej i zdobycie poparcia wśród obywateli? Premiera nie ominie też zapewne temat ewentualnej rekonstrukcji rządu. Którzy ministrowie według niego najgorzej sprawdzają się na swoich stanowiskach i kiedy możemy oczekiwać ich odwołania?

Autor: nsz/fac/k / Źródło: tvn24.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości