Polska

Premier rozmawiał z Nowakiem o szczelinach w autostradach

Polska

Aktualizacja:

Zakończyło się spotkanie premiera Donalda Tuska z ministrem transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomirem Nowakiem. Minister miał się tłumaczyć m.in. ze szczelin, jakie pojawiły się na autostradach. Wcześniej premier spotkał się z szefem resortu skarbu Mikołajem Budzanowskim. Kolejne spotkania premiera z ministrami mają związek ze "studniówką" rządu.

Premier przepytuje swoich ludzi (TVN24)
Premier przepytuje swoich ludzi (TVN24)

Donald Tusk już wcześniej zapowiedział, że ministra transportu dokładnie wypyta o stan dróg.

Minister Nowak zapewniał, że zawinili wykonawcy dróg, którzy teraz będą musieli naprawić szkody za własne pieniądze. Nie podano dotychczas, ile czasu zajmie usunięcie usterek.

Rozmowy na "studniówkę"

W ramach rozmów z szefami resortów premier rozmawiał już z szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim, ministrem finansów Jackiem Rostowskim, wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem.

Spotkał się też z ministrami: rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską, edukacji narodowej Krystyną Szumilas, MON Tomaszem Siemoniakiem, spraw wewnętrznych Jackiem Cichockim, zdrowia Bartoszem Arłukowiczem oraz pracy Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, sportu - Joanną Muchą, rolnictwa - Markiem Sawickim i środowiska - Marcinem Korolcem.

Ostatnie spotkanie szef rządu zaplanował na sobotę. Wówczas Tusk będzie rozmawiał z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.

Nowak na dywanik
Nowak na dywanikTVN24

CZYTAJ RAPORT - 100 DNI RZĄDU TUSKA

Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości