Premier: przygotowują sojusz PO-LiD

Zwyciężymy! - krzyczano na konwencji PiS
Zwyciężymy! - krzyczano na konwencji PiS
TVN24
TVN24Zwyciężymy! - krzyczano na konwencji PiS

- Dla Polski przygotowany jest sojusz PO-LiD. Patrzymy na Warszawę i widzimy, jak to będzie wyglądało - mówił w środę na konwencji wyborczej warszawskiego PiS premier Jarosław Kaczyński.

Premier zwrócił uwagę, że wybory w Warszawie znów będą bardzo istotne dla całego kraju - dzięki startowi Donalda Tuska z Warszawy, za co premier mu podziękował. - Wybory w Warszawie są zawsze bardzo ważne, bo to stolica, a konkurencja personalna jest szczególnie ostra - stwierdził premier. Będzie on w wyborach otwierał warszawską listę PiS.

Premier po raz kolejny zaatakował opozycję. Ocenił, że w Warszawie mamy do czynienia z "eksperymentem, którym jest sojusz PO-LiD rządzący w stolicy".

- Ostatnie wypowiedzi liderów PO i deklaracje osób, które niedawno przeszły na listy Platformy wskazują jednoznacznie, że taki sojusz przygotowywany jest także dla Polski - powiedział szef rządu.

Odrzucił oskarżenia Platformy, że PiS zawłaszcza państwo, rządzi na zasadzie koleżeństwa, a nie merytorycznie. Ocenił, że robi tak w Warszawie Platforma "i to intensywnie". - Tendencja do dzielenia się tym tortem w sposób nieuprawniony jest w tej formacji - jak i w formacji, która jest jej sojusznikiem szczególnie silna - powiedział.

Jak chcesz zobaczyć, jak PO będzie rządziła Polską (...), to zobacz jak rządzi Warszawą

Poncyliusz krytykował prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz za sposób przeprowadzania remontów warszawskich ulic. Pytał dlaczego prace odbywają się w tym samym czasie na najważniejszych ciągach komunikacyjnych miasta.

Podczas konwencji PiS zaprezentowano także nowy spot wyborczy, wymierzony w Platformę:

"Platformie dziękujemy"
"Platformie dziękujemy"TVN24

Źródło: TVN24, tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości