Pracowita majówka rządu

Polska

Aktualizacja:
TVN24W piątkowym orędziu premier zapowiedział, że będzie bezwzględnie obcinał wydatki

Długi weekend nie dla rządu. Zamiast na majówce, ministrowie spędzą sobotę i niedzielę na rozmowach z premierem o cięciu kosztów w ich resortach.

Na pierwszy ogień pójdą resorty obrony i spraw zagranicznych. Jak dowiedziała się TVN24, w sobotę szef rządu będzie rozmawiał z ministrami Bogdanem Klichem i Radosławem Sikorskim. W niedzielę przyjdzie kolej na minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską i szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego.

W konsultacjach premierowi będą towarzyszyć minister finansów Jacek Rostowski oraz wicepremierzy Grzegorz Schetyna i Waldemar Pawlak.

Cięcie kosztów lub żółta kartka

Premier mówił w tym tygodniu, że celem spotkań z ministrami jest znalezienie oszczędności w poszczególnych resortach. Tusk zapowiedział, że jeśli któryś minister nie będzie współpracował na rzecz ograniczania wydatków - narazi się na "żółtą kartkę".

W mediach od kilku tygodni pojawiają się doniesienia dotyczące zmian w rządzie. Premier sygnalizował, że będzie dokonywał okresowo przeglądu pracy ministrów. W kontekście tych zmian pojawiał się termin sierpniowy.

Rzecznik rządu Agnieszka Liszka podkreśliła jednak, że weekendowe spotkania Tuska dotyczą spraw budżetowych, a wymienianie teraz jakichkolwiek nazwisk w kontekście dymisji to zwykłe spekulacje.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24