Mariusz Błaszczak na szkoleniu polskich żołnierzy: czołgi Abrams są najnowocześniejsze na świecie

Autor:
mjz/
tam
Źródło:
PAP
Błaszczak: rozpoczął się trening, który daje możliwość do przygotowania się do obsługi czołgów Abrams
Błaszczak: rozpoczął się trening, który daje możliwość do przygotowania się do obsługi czołgów AbramsTVN24
wideo 2/8
TVN24Błaszczak: rozpoczął się trening, który daje możliwość do przygotowania się do obsługi czołgów Abrams

W Poznaniu odbywa się szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams. - Naszym zadaniem jest zwiększenie sił obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie temu służy wyposażenie Wojska Polskiego w najnowocześniejsze czołgi, bo czołgi Abrams są najnowocześniejszymi czołgami na świecie - mówił obecny na miejscu szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak.

Na poligonie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych odbywa się w środę szkolenie polskich żołnierzy na czołgach Abrams, które obserwował szef resortu obrony. Podczas swojego wystąpienia szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak mówił, że rozpoczynający się kurs daje możliwość szybkiego przygotowania w krótkim czasie polskich żołnierzy i polskich techników do obsługi czołgów Abrams. - Naszym celem jest to, żeby czołgi, kiedy trafią już na wyposażenie Wojska Polskiego, mogły być obsługiwane przez przeszkolonych żołnierzy i tak się stanie - zapewnił.

Czytaj też: Abramsy przyjechały do Polski. "Wkrótce żołnierze Żelaznej Dywizji rozpoczną szkolenie"

- Naszym zadaniem jest zwiększenie sił obronnych Rzeczypospolitej Polskiej. Właśnie temu służy wyposażenie Wojska Polskiego w najnowocześniejsze czołgi, bo czołgi Abrams są najnowocześniejszymi czołgami na świecie - mówił Błaszczak. - Zależy nam też na budowaniu interoperacyjności z wojskiem Stanów Zjednoczonych - podkreślił.

W kwietniu MON podpisało kontrakt na 250 czołgów M1A2 Abrams SEPv3, dostawy przewidziano na lata 2025-26. W tym roku polskie wojsko ma otrzymać 28 czołgów starszego wariantu SEPv2 w celach szkoleniowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/ tam

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości