Polska

Poznaj tajemnice Pałacu Arcybiskupów

Polska

WikipediaAtrakcje odbędą się w ramach obchodów 30. rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego

Najbliższy weekend to szansa na poznanie tajemnic Pałacu Arcybiskupów w Warszawie i rozwiązanie zagadki uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego. Na zwiedzanie i grę miejską zaprasza Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, w ramach obchodów 30. rocznicy śmierci kardynała.

W sobotę, 28 maja, przypada 30. rocznica śmierci Prymasa Wyszyńskiego. Z tej okazji muzeum przygotowało wiele atrakcji.

W najbliższy weekend będzie można zwiedzić część pomieszczeń Pałacu Arcybiskupów Warszawskich przy ul. Miodowej. W sobotę, 28 maja, w godz. 10:00-13:00 będzie można wejść do pomieszczeń na piętrze: do dawnego gabinetu Prymasa Wyszyńskiego oraz kaplicy.

Z kolei w niedzielę, 29 maja, dla zwiedzających otwarte zostaną niektóre pokoje na parterze, m.in. sala tronowa. Organizatorzy zapraszają tam w godz.: 10:00-11:00 i 12:45–15:00. Zwiedzanie będzie możliwe w grupach do 10 osób z przewodnikiem.

Gra miejska śladami Stefana Wyszyńskiego

W niedzielę na chętnych czeka natomiast gra miejska "4 godziny do Komańczy".

Zabawa rozpocznie się o godzinie 11 pod pomnikiem Prymasa Wyszyńskiego przed kościołem sióstr wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Kolejne grupy chętnych do udziału w grze wyruszą z tego miejsca w godz. 11:0016:00. Rozgrywka potrwa około dwóch godzin. Wieczorem, o godz. 19:00, pod pomnikiem odbędzie się rozdanie nagród.

Więcej informacji na stronie internetowej www.gra.muzeumjp2.pl.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia

Pozostałe wiadomości