TVN24 | Polska

Kiedy uczniowie klas 1-3 wrócą do szkół? Minister podał datę

TVN24 | Polska

Autor:
akw/kg
Źródło:
RMF FM
Niedzielski: jest za wcześnie, aby od razu, jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarną
Niedzielski: jest za wcześnie, aby od razu, jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarnąPoranna rozmowa w RMF FM
wideo 2/20
Poranna rozmowa w RMF FMNiedzielski: jest za wcześnie, aby od razu, jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarną

Jest za wcześnie, aby od razu, jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarną - przyznał w RMF FM szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział jednak, że planem rządu jest, aby wszyscy uczniowie "jeszcze w zasadzie w maju wrócili do szkoły". Poinformował, że od najbliższego wtorku do szkoły wrócą dzieci z klas I-III.

Szkoły stopniowo wracają do nauki stacjonarnej. Premier podaje daty

Minister zdrowia Adam Niedzielski pytany był w Porannej Rozmowie w RMF FM o termin powrotu wszystkich dzieci do nauki stacjonarnej. - Tutaj myślę, że mogę udzielić oczywistej odpowiedzi, bo szkoły i edukacja zawsze były tym priorytetem, jeśli chodzi o przywracanie tego standardowego, normalnego funkcjonowania - odparł.

- Myślę, że od najbliższego wtorku dzieci z klas I-III wrócą już do szkoły. Mamy jedynie taką wątpliwość, którą za chwilę będziemy sobie rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów jednak będzie miało to nauczanie hybrydowe, ale ono w gruncie rzeczy też oznacza, że dzieciaki z klas I-III wrócą do szkoły - tłumaczył.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Co z uczniami starszych klas? - Na razie na pewno jest za wcześnie, aby od razu, jednym ruchem przywrócić całą edukację stacjonarną - powiedział minister zdrowia. - Rozmawiamy o tym, żeby podzielić to na etapy - wskazał.

Wyjaśnił, że "te etapy powinny być skonstruowane w ten sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły".

Pytany czy chodzi mu także o klasy szkół średnich, Niedzielski odparł, że rząd chce taki plan przedstawić. - Ale szczegóły, jeśli chodzi o daty, to dopiero zaprezentujemy państwu na konferencji - zapowiedział.

Nieznana jest jeszcze godzina środowej konferencji rządu w sprawie decyzji o obostrzeniach. Ma się ona odbyć po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. To rozpocznie się o godzinie 10.

CZYTAJ WIĘCEJ: "Dzieci są stęsknione za rówieśnikami". Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Nauczanie hybrydowe najmłodszych klas w 11 województwach

Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część obostrzeń została poluzowana. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas I-III szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia, dotyczące między innymi kin i teatrów, galerii handlowych, siłowni czy gastronomi, pozostały. W pięciu województwach (śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim) obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia.

Autor:akw/kg

Źródło: RMF FM

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości