Polska

Powołać komisję, ujawnić stenogramy

Polska

Bronisław Komorowski: koniecznie trzeba powołać komisję śledczą
TVN24Bronisław Komorowski: koniecznie trzeba powołać komisję śledczą

- Materiał obnaża wiele złych mechanizmów działających w naszym kraju. Nie jestem z natury lękliwy, ale po nocnym czytaniu boję się o Polskę - wyznał TVN24 Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski: Ziobrę trzeba odwołać
Bronisław Komorowski: Ziobrę trzeba odwołaćTVN24

Polityk PO Bronisław Komorowski - lekko zaspany - opowiadał w TVN24 o odczytanym przez marszałka Sejmu stenogramie z przesłuchania Janusza Kaczmarka przed speckomisją. - Nie wszyscy wytrwali do końca. Największe łysiny były w miejscu, gdzie siedzi PiS - mówił Komorowski.

Z racji tego, że nie mógł ujawnić, co posłowie usłyszeli zeszłej nocy, skomentował jedynie, że stenogram uderza w wiele "pięknych opozycyjnych życiorysów". - Materiał obnaża wiele złych mechanizmów działających w naszym kraju. Nie jestem z natury lękliwy, ale po nocnym czytaniu boję się o Polskę - zdradził Komorowski. Jego zdaniem, musi powstać komisja śledcza do wyjaśnienia spraw, które ujawnił Kaczmarek. - Wiele informacji nie kwalifikuje się do ukrywania przed opinią publiczną.

Polityk PO nie zostawił suchej nitki na ministrze sprawiedliwości. - Są powody do odwołania Zbigniewa Ziobry - powiedział Bronisław Komorowski. Zdaniem posła PO, należy odsunąć Ziobrę od wpływu na wydarzenia, które go dotyczą. - Ziobro co najmniej mataczył ws. Barbary Blidy - dodał.

Także w PiS słychać głosy za ujawnieniem treści nagrań z przesłuchania Janusza Kaczmarka. - Warto ujawnić te stenogramy - uważa Joachim Brudziński, sekretarz generalny PiS. - Publikacja tych materiałów przekonałaby opinię publiczną o niskiej wiarygodności Kaczmarka. Skończyłyby się też wreszcie insynuacje, że Kaczmarek ujawnił komisji "porażające" informacje - stwierdził Brudziński. Poseł PiS nie jest zainteresowany rewelacjami byłego szefa MSWiA, bo mu nie wierzy. - Jego doniesienia są tyle warte, co informacje Andrzeja Leppera o talibach w Klewkach - skomentował Brudziński w TVN24.

Joachim Brudziński: Doniesienia Kaczmarka są tyle warte, co informacje Andrzeja Leppera o talibach w Klewkach
Joachim Brudziński: Doniesienia Kaczmarka są tyle warte, co informacje Andrzeja Leppera o talibach w KlewkachTVN24

Polityk zdecydowanie odpiera pogłoski o końcu PiS. - Przedwcześnie cieszą się nasi przeciwnicy. W PiS panuje pełna mobilizacja - mówił Brudziński. - Ktoś, kto obiektywnie patrzy na obecną sytuację, musi przyznać rację, że od 1989 roku tak zmasowanego ataku na rząd jeszcze nie mieliśmy i to na rząd, który z korupcją walczy także we własnych szeregach. Minister Ziobro przedstawia ewidentny dowód, z którego jasno wynika, że Kaczmarek wyjawił pewne informacje dotyczące prowadzonego śledztwa. Mimo to, ataki nie ustają - skarżył się Brudziński.

Dziś w Gdańskiej hali Olivia odbędzie się Konwencja Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości