Prokuratura: zidentyfikowano ciało znalezione dzisiaj w jeziorze Kisajno

TVN24

Aktualizacja:
Poszukiwania na jeziorze Kisajno trwają od niedzieli
wideo 2/2

W czwartek rano grupa płetwonurków zlokalizowała i wyłowiła z jeziora Kisajno ciało. Identyfikacja potwierdziła, że to mężczyzna, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Od niedzieli trwały poszukiwania zaginionego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Odpowiadał za produkcję m.in. filmów "Bogowie" i "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej".

NAJNOWSZE > Prokuratura potwierdza: Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Komisarz Izabela Niedźwiedzka-Pardela z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji potwierdziła, że rano grupa płetwonurków biorąca udział w działaniach zlokalizowała i wyłowiła ciało prawdopodobnie zaginionego mężczyzny. Na miejscu będą wykonywane teraz czynności procesowe z udziałem prokuratora i policyjnych techników kryminalistyki.

Policja nie podaje lokalizacji odnalezienia ciała i nie udziela dodatkowych informacji. - Na razie jest za wcześnie, żeby mówić o szczegółach - dodała.

Informację o odnalezieniu ciała podała też Prokuratura Okręgowa w Olsztynie: - Dzisiaj w godzinach rannych grupa płetwonurków w jeziorze Kisajno zlokalizowało ciało nieustalonej osoby. Aktualnie z udziałem prokuratora i policji będą przeprowadzane czynności zmierzające do identyfikacji zwłok - w komunikacie prasowym poinformował rzecznik prasowy Krzysztof Stodolny.

Identyfikacja potwierdziła, że znaleziono w jeziorze Kisajno ciało mężczyzny, który 18 sierpnia uczestniczył w wypadku, co do którego Prokuratura Rejonowa w Giżycku prowadzi śledztwo - podała Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Po przeprowadzeniu oględzin zewnętrznych, na zlecenie prokuratury zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w specjalistycznym Zakładzie Medycyny Sądowej.

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie poinformowała, że w związku z tym, że tożsamość mężczyzny, którego ciało wyłowiono dziś z jeziora Kisajno została potwierdzona, działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Od niedzieli na jeziorze Kisajno trwały poszukiwania zaginionego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który wypadł z łodzi motorowej.

Służby ratunkowe w czwartek około godziny 8 rano wznowiły akcję. Informację o odnalezieniu ciała podano po godzinie 9.

Poszukiwania zaginionego Piotra Woźniaka-Staraka trwały od niedzieli

Jarosław Zieliński: potwierdziły się najgorsze obawy

Tuż po odnalezieniu ciała poinformował o tym na Twitterze Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

- Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym - napisał.

Piotr Woźniak-Starak

To 39-letni producent filmowy i przedsiębiorca. Współwłaściciel i członek zarządu Watchout Studio, zajmującego się produkcją filmów fabularnych, reklamowych i promocyjnych.

Producent filmu "Bogowie" i producent wykonawczy filmu "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej”. W swojej karierze odbierał wiele nagród, m.in. Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni, Orzeł Polskiej Akademii Filmowej, nagrodę dla najlepszego producenta festiwalu PKO Off Camera 2015, Złote Taśmy Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Ukończył studia na bostońskim Emmerson College, kierunek: reklama i komunikacja oraz nowojorski Parsons Univeristy.

To syn byłej modelki Anny Woźniak-Starak. Żoną Piotra Woźniaka-Staraka jest prezenterka i gwiazda TVN Agnieszka Woźniak-Starak.

Autor: nina/gp / Źródło: TVN24 Białystok, PAP