Polska

Posłów spór o żałobę

Polska

TVN24Z powodu żałoby narodowej doszło do sięcia między Komorowskim i Napieralskim.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski gani posła LiD Grzegorza Napieralskiego za jego czwartkowe wypowiedzi o przerwie w obradach. Z sejmowych ław domagał się, by posłowie pracowali. - To niestosowne zachowanie i polityczny faul, bo to opozycja chciała przerwy - mówił w piątek polityk PO.

W czwartek Sejm przerwał obrady, gdyż przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych uznali, że zaplanowana debata o zdrowiu mogłaby się zamienić w polityczną pyskówkę, a to naruszałoby powagę chwili (po katastrofie samolotu CASA).

Nie wszyscy uznali, tę decyzję za słuszną. Politycy Platformy uważają, że poseł Lewicy i Demokratów, a jednocześnie sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski dał się ponieść emocjom, wykrzykując w czwartek ze swojego miejsca na sali obrad, że parlament powinien pracować.

Napieralski: powinniśmy pracować

– Powiedziałem, że nie wiedzę powodów, by przerywać obrady. Można się łączyć w bólu z rodzinami ofiar i normalnie pracować. Posiedzenie Sejmu nie jest czymś, co uwłacza podniosłości chwili. Posłowie na pewno potrafiliby się stosownie zachować – stwierdził w rozmowie z portalem tvn24.pl Napieralski. Dodał: - Nikogo przy tym nie atakowałem i z nikim się nie kłóciłem.

Komorowski: Napieralski fauluje

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski nie ma wątpliwości, że wypowiedzi polityka LiD w Sejmie były nie na miejscu. – Zachowanie pana Napieralskiego jest mocno nie fair. Powiedziałbym, że to polityczny faul, bo przecież on doskonale wie, że to opozycja (PiS –red.) zawnioskowała o przesunięcie obrad na następne posiedzenie Sejmu – stwierdził w piątek w RMF FM polityk Platformy.

Uważa on również, że zachowanie sekretarza generalnego SLD ma związek z jakimiś wewnątrzpartyjnymi konfliktami (między Napieralskim a Olejniczakiem – red.). -Jak jeden się zgadza, to drugi to kontestuje i próbuje politycznie zagospodarować – ocenił Komorowski.

Napieralski nie ukrywa oburzenia tymi sugestiami. – Jako poseł miałem prawo wyrazić swoją opinię. Tymczasem marszałek Sejmu sprowadza to wszystko do politycznej rozgrywki. Myślałem, że jest politykiem o większej klasie – skwitował Napieralski.

mac

Źródło: tvn24.pl, RMF

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości