Posłanka PiS głosowała przeciwko Piotrowiczowi. Potem rozmawiał z nią prezes Kaczyński

Polska

Posłanka PiS zagłosowała przeciwko kandydaturze Stanisława Piotrowiczatvn24
wideo 2/35

Małgorzata Golińska to posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która - jako jedyna parlamentarzystka tego klubu - zagłosowała w czwartek wieczorem przeciwko kandydaturze Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Po głosowaniu kamery sejmowe zarejestrowały rozmowę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z posłanką.

Sejm w czwartek późnym wieczorem wybrał Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Cała trójka została zgłoszona przez klub Prawa i Sprawiedliwości w miejsce Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara, których kadencje w Trybunale kończą się 3 grudnia.

KONKRET24 O WĄTPLIWOŚCIACH WOBEC PAWŁOWICZ I PIOTROWICZA JAKO SĘDZIÓW TK>

Posłanka PiS przeciwko kandydaturze Piotrowicza

Za kandydaturą Stanisława Piotrowicza było 230 posłów, 218 - przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Według informacji zamieszczonej na stronie internetowej Sejmu, przeciwko kandydaturze Piotrowicza na sędziego TK głosował jeden członek klubu Prawa i Sprawiedliwości, konkretnie zaś - posłanka Małgorzata Golińska. Nie jest to sejmowa debiutantka. W ławach sejmowych zasiada od 2015 roku.

Głosowanie - sprawdzanie wyników - rozmowa

Kamery sejmowe zanotowały następującą kolejność zdarzeń. Najpierw odbyło się głosowanie. Potem widać, jak najważniejsi politycy PiS coś sprawdzają na tablecie i wydrukach. Następnie do miejsca, które zajmuje w Sejmie Jarosław Kaczyński, podchodzi posłanka Golińska.

Prezes partii wstaje i rozpoczyna rozmowę z parlamentarzystką. Nie słychać słów, widać tylko minę i gesty szefa Prawa i Sprawiedliwości.

Kim jest Małgorzata Golińska?

Małgorzata Golińska ma 39 lat. Oprócz piastowania mandatu poselskiego, w latach 2018–2019 była wiceministrem w Ministerstwie Środowiska, od 2019 jest wiceministrem w Ministerstwie Klimatu.

Autor: KB//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24