Polska

Rzepecki: jestem dumny z tego, że prezydent zawetował te dwie ustawy

Polska

Łukasz Rzepecki był gościem "Tak jest"
Łukasz Rzepecki był gościem "Tak jest"TVN 24
wideo 2/23

- Pan prezydent Andrzej Duda pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polaków - mówił o decyzji głowy państwa poseł PiS Łukasz Rzepecki w programie "Tak jest".

Rzepecki zasłynął tym, że podczas sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych autorstwa posłów PiS. - Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali państwo te podpisy pod tą ustawą - powiedział.

PiS ostatecznie wycofał się z ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych.

Rzepecki nie wziął udziału w głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym, która została później zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

"Popieram reformę sądownictwa"

- Popieram ustawy i reformy wymiaru sprawiedliwości, ogólnie sądownictwa, bo dogłębna reforma sądownictwa w naszym kraju jest potrzebna, ale ona powinna przebiegać w spokojnej, merytorycznej atmosferze - powiedział Rzepecki.

Swoją decyzję o wyjęciu karty podczas głosowania argumentował tym, iż "sposób procedowania i tempo tych prac pokazywały to, że te ustawy nie powinny w takim kształcie być procedowane". - Jestem dumny z tego, że pan prezydent Andrzej Duda zawetował te dwie ustawy. Pokazał, że jest prezydentem wszystkich Polaków - dodał poseł.

Ocenił decyzję prezydenta jako "mądrą" i podkreślił, że w pełni ją "popiera i szanuje". - Na poziomie prac legislacyjnych będę w pełni wspierał pana prezydenta Andrzeja Dudę - zapewnił.

Autor: mart/sk / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | tvn 24

Pozostałe wiadomości