Polska

Były poseł PiS Łukasz Rzepecki znalazł sobie nowy klub

Polska

Łukasz Rzepecki przeszedł do klubu Kukiz'15 [materiał archiwalny o wyrzuceniu posła z PiS, "Fakty po południu", 11.10.2017 r.]
Łukasz Rzepecki przeszedł do klubu Kukiz'15 [materiał archiwalny o wyrzuceniu posła z PiS, "Fakty po południu", 11.10.2017 r.]Sylwia Piestrzyńska | Fakty po południu
wideo 2/8

Choć został wyrzucony z klubu PiS i posadzony wraz z posłami Platformy Obywatelskiej, poseł Łukasz Rzepecki znalazł sobie inną polityczną przystań. - Wspomoże budowanie klubów młodych przy Kukiz'15. To człowiek, który realizuje obietnice wyborcze - oświadczył lider ugrupowania Paweł Kukiz. Sam Rzepecki zapewnił, że "będzie się skupiać, by jak najciężej pracować" w jego nowym klubie sejmowym.

- Witamy chłopaka sprawiedliwego i prawego, pana Łukasza Rzepeckiego, bardzo się cieszę, że zasili szeregi naszego klubu. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli w klubie człowieka, który realizuje obietnice wyborcze, człowieka, który jest wierny swoim wyborcom - stwierdził w piątek Kukiz.

"Łukasz, dobrze trafiłeś"

Lider ugrupowania dodał, że były parlamentarzysta klubu Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwił się między innymi "podwyżkom cen paliwa".

- Uważa też, że poseł jest równy obywatelowi, że żaden poseł nie może być bezkarny i wszyscy obywatele powinni być równo traktowani. Bez względu na to, czy mieszkają na wsi, czy zasiadają na Wiejskiej - argumentował Kukiz. - Dobrze, Łukasz, trafiłeś i cieszę się, że będziesz z nami - dodał.

Poinformował też, że Rzepecki "pomoże budować kluby młodych przy Kukiz'15". - Bo to jest nasze największe zainteresowanie - podkreślił Kukiz.

"Mnie wybrali ludzie, nie partie"

Nowy członek klubu Kukiz'15 podkreślał, że został wybrany na posła "dzięki mieszkańcom swojego okręgu wyborczego". - To dla nich realizuję mój program, który jest dla mnie najważniejszy. Mnie wybrali ludzie, nie wybrały mnie partie polityczne, ani politycy"- powiedział. W środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że Łukasz Rzepecki został wykluczony z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: kc//now / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości