Polska

Poseł Jerzy Ziętek opuszcza PO. "Odmienne plany polityczne"

Polska


Śląski poseł Jerzy Ziętek poinformował we wtorek, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Jak tłumaczy, jego plany polityczne były niemożliwe do pogodzenia z dalszą przynależnością do tej partii. Nie chciał zdradzić, jakie to plany.

"Każdy sam przed sobą odpowiada za swoje polityczne decyzje. Moja rezygnacja jest podyktowana planami politycznymi, które są odmienne od tych, które proponuje Zarząd Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej RP" - napisał Ziętek na swojej stronie internetowej.

Dodał, że będzie posłem niezależnym.

Polityk poinformował, że pismo z rezygnacją złożył już w śląskich strukturach PO, wkrótce powinno także dotrzeć do władz centralnych partii.

Spór o fotel prezydenta Katowic?

Ziętek bez powodzenia startował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. W mediach pojawiły się niedawno informacje, że zamierza ubiegać się o fotel prezydenta Katowic w najbliższych wyborach samorządowych. Sam poseł nie potwierdza tej informacji, ale też jej wprost nie zaprzecza. - Przed poprzednimi wyborami też pojawiały się takie informacje i - jak wiadomo - nie potwierdziły się - przypomniał. Jeden ze śląskich działaczy PO powiedział nieoficjalnie PAP, że Ziętek sprzeciwiał się decyzji partii, która postanowiła nie wystawiać własnego kandydata w Katowicach i poprzeć obecnego prezydenta miasta Piotra Uszoka.

"I tak zostałby usunięty"

Wiceszefowa śląskiej PO posłanka Danuta Pietraszewska powiedziała, że decyzją Ziętka jest zaskoczona. - Z drugiej strony, jeśli wbrew decyzji partii o poparciu Uszoka wystartowałby w wyborach na prezydenta Katowic, i tak automatycznie zostałby usunięty - dodała. 57-letni Ziętek jest posłem od 2007 r., wcześniej był radnym w śląskim Sejmiku. Jest doktorem nauk medycznych, absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Praktykę ginekologiczno-położniczą prowadzi także po wyborze na posła. Jest najmłodszym wnukiem gen. Jerzego Ziętka - powstańca śląskiego, polityka i społecznika, inicjatora wielu inwestycji w regionie w czasach PRL.

Autor: db//rzw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości