Poseł Godson nie wierzy w ewolucję. "Mój pradziadek nie był małpą"

Polska

tvn24Polityk PO twierdzi, że nie pochodzi od małpy

John Godson przyznał, że nie wierzy w ewolucję. - Może pana przodkowie pochodzą od małpy, moi nie - zwrócił się polityk PO do prof. Jana Hartmana.

Goście programu "Tak Jest" w TVN24 dyskutowali o ugandyjskim katolickim kaznodziei Johnie Bashoborze, który prowadził rekolekcje na Stadionie Narodowym

Poseł PO John Godson oficjalnie zadeklarował, że w wierzy we wskrzeszanie zmarłych (które przypisuje sobie Bashobora) i sam był świadkiem takiego zdarzenia.

"Pradziadkami nas wszystkich były małpy"

W czasie dyskusji na antenie TVN24 etyk prof. Jan Hartman podkreślał, że minimum racjonalności powinno obowiązywać wszystkich posłów. - To jest dla nas groźne, że osoby, które wierzą we wskrzeszanie trupów są posłami. Przepraszam bardzo, mam prawo tak uważać - mówił. - Dziwi mnie trochę, że profesor Jan Hartman, który jest, z tego co wiem, ateistą uzurpuje sobie możliwość krytykowania. Też mogę go krytykować za to, że ateista wierzy, że jego pradziadek był małpą. Przecież to jest bardzo śmieszne - komentował Godson, który przyznał wprost, że nie wierzy w ewolucję. - Chciałem wszystkim przekazać dobrą nowinę, że pradziadkami nas wszystkich były małpy, a wcześniej ssaki... - odparł Hartman. - Moi nie byli małpami, może pana byli, ale moi nie - odparł Godson.

Autor: nsz/ ola / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24