Porywacze udawali policjantów. Areszt dla czterech gangsterów

TVN24

Aktualizacja:
Policja (film bez dźwięku)CBŚ rozbiło gang, uwolniło porwanego

Tymczasowy areszt dla czterech mężczyzn podejrzanych o ograbienie i porwanie mieszkańca Osięcin (kujawsko-pomorskie). Napastników zatrzymali funkcjonariusze CBŚ wraz z policjantami z Bydgoszczy. Mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe miesiące. Grozi im kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

W niedzielę 13 maja wieczorem do domu w Osięcinach wtargnęło pięciu nieznanych mężczyzn. Napastnicy, podając się za policjantów i grożąc przedmiotami przypominającymi broń, obezwładnili mieszkańców, skradli właścicielowi domu biżuterię, pieniądze oraz telefon komórkowy. Następnie uprowadzili mężczyznę, który wynajmował tam pokój i odjechali samochodem.

Wspólna akcja CBŚ i policji

Na miejsce natychmiast wysłani zostali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli dowody i przesłuchali świadków. Do wyjaśnienia sprawy włączyli się kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, a także funkcjonariusze CBŚ.

Jeszcze tego samego dnia uprowadzony 62-latek został uwolniony w Toruniu.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci wytypowali dwóch podejrzewanych mężczyzn. W środę 16 maja w tym samym czasie grupy operacyjne zatrzymały jednego podejrzanego w Płocku, a drugiego w Toruniu.

Dzień później, w czwartek 17 maja, wieczorem funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dwóch kolejnych podejrzanych.

Zorganizowana grupa przestępcza

Prokuratura Okręgowa we Włocławku postawiła zatrzymanym zarzuty popełnienia czterech przestępstw. Wszyscy odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienie wolności oraz podanie się za funkcjonariuszy policji. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani: jeden z członków grupy na 2 miesiące, pozostali na 3.

Wszystkim grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Źródło: tvn24.pl