Polska

Porto i starka od ks. Jankowskiego

Polska

TVN24Ks. prałat chce sygnować swoim nazwiskiem kolejne trunki

Starka i porto – to najnowsze trunki, które chce sygnować ks. prałat Henryk Jankowski – zapowiada "Wprost”.

– Trwają rozmowy z jednym z Polmosów na temat produkcji nowych trunków – potwierdza Mariusz Olchowik, prezes Instytutu ks. prał. Henryka Janowskiego. Jak dodaje, porto i starka będą na początku oferowane jedynie w sieci księgarniokawiarni ks. prałata.

Pierwszy z lokali, będących połączeniem klubu, biblioteki, księgarni i antykwariatu, instytut ks. Jankowskiego ma zamiar otworzyć na początku przyszłego roku na warszawskiej Saskiej Kępie. Kolejne mają powstać w Elblągu i Toruniu.

Sacrobiznes prałata Na rynku dostępne jest już sygnowane wizerunkiem duchownego wino Monsignore oraz woda mineralna. Instytut ks. Jankowskiego kupił kawiarnię koło Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie. Ma tam powstać centrum biznesowo-kulturalne, które ma przynieść dochody podczas piłkarskich mistrzostw Euro 2012.

Niedawno media donosiły, że prałat kupił wart ponad milion złotych luksusowy apartament w centrum Krynicy-Zdroju. Oficjalnie, 150-metrowy lokal w willi Cechini nabył Instytut ks. Henryka Jankowskiego, ale głównym lokatorem apartamentu będzie właśnie sam prałat.

Źródło: Wprost

Źródło zdjęcia głównego: TVN24