Poroszenko nie przyjechał do Warszawy

TVN24

Aktualizacja:
CC by SA Flickr | Global PanoramaPetro Poroszenko miał być 27 maja w Warszawie

Planowana na środę wizyta prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko została odwołana - poinformowala na swojej stronie Kancelaria Prezydenta. - Wizyta nie została odwołana, lecz przełożona na późniejszy termin – oświadczył z kolei rzecznik Poroszenki, Swiatosław Cehołko.

Prezydent Bronisław Komorowski i Poroszenko mieli m.in. wspólnie obejrzeć mecz finałowy Ligii Europy. "Kancelaria Prezydenta RP potwierdza, że nie dojdzie do planowanej dziś wizyty Prezydenta Ukrainy w Warszawie" - poinformowała prezydencka kancelaria na swej stronie internetowej.

Spotkanie prezydentów Polski i Ukrainy planowano na środę po południu. Mieli rozmawiać w Pałacu Prezydenckim.

Wieczorem prezydenci Polski i Ukrainy mieli obejrzeć finał Ligi Europy w Warszawie. Na Stadionie Narodowym zagrają ukraiński Dnipro Dniepropietrowsk i hiszpańska Sevilla FC.

"Do spotkań dojdzie później"

Wcześniej, we wtorek, odwołano spotkanie Poroszenki z prezydentem elektem Andrzejem Dudą.

Według informacji uzyskanych przez PAP od współpracowników Andrzeja Dudy, decyzja taka zapadła ze względu na liczne obowiązki prezydenta elekta i prawdopodobną konieczność wyjazdu do Brukseli.

- Spotkanie prezydenta Ukrainy z prezydentem elektem Polski (Andrzejem Dudą) zostało przełożone. Ustalono, że dojdzie do niego później, tak samo, jak i do spotkania z (urzędującym prezydentem Bronisławem) Komorowskim – powiedział Cehołko agencji Interfax-Ukraina.

Autor: eos\mtom / Źródło: PAP