Polska

Poncyljusz, Kamiński i Bielan wyszli z PiS

Polska

Aktualizacja:

Adam Bielan, Michał Kamiński i Paweł Poncyljusz zrezygnowali z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. W sobotę zebrał się komitet polityczny PiS, ale nie zapadły na nim żadne decyzje personalne.

Poncyljusz powiedział, że swoją rezygnację przesłał faksem w sobotę rano. Nie chciał mówić o powodach tej decyzji.

- Jest to związane z coraz większą różnicą między naszymi poglądami, a poglądami kierownictwa partii - poinformował z kolei Bielan. Zaznaczył, że on i Kamiński decyzję podjęli już wcześniej, jednak nie chcieli jej upubliczniać w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi.

Różnice w poglądach

Także Michał Kamiński w rozmowie z PAP podkreślił, że rezygnacja z członkostwa w PiS "nie była krokiem łatwym, ale została podyktowana zasadniczą różnicą w poglądach na temat linii politycznej PiS".

Kamiński zastrzegł, że decyzja ta nie ma nic wspólnego z powstaniem stowarzyszenia "Polska jest najważniejsza", bo - jak podkreślił - stowarzyszenie nie zastąpi partii politycznej.

Komitet bez decyzji personalnych

W sobotę zebrał się Komitet Polityczny PiS. Politycy z kierownictwa PiS zapewniali dziennikarzy po ponad dwugodzinnym posiedzeniu Komitetu, że nie zapadły na nim żadne decyzje personalne.

- Był poświęcony podsumowaniu kampanii wyborczej i przygotowaniu do drugiej tury. Rozmawialiśmy tylko i wyłącznie na ten temat. Nie było żadnych decyzji" - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Źródło: PAP