Polska

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Chłopiec zginął w aucie, na które spadło drzewo

Polska

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Chłopiec zginął w aucie, na które spadło drzewo
tvn24Drzewo spadło na samochód

Siedmioletni chłopiec zginął w sobotę po tym, jak w wyniku silnego wiatru drzewo przewróciło się na auto. Do tragedii doszło na drodze Kościerzyna-Rybaki w województwie pomorskim.

Zgłoszenie o wypadku straż otrzymała przed godz. 18. Mówiło ono o tym, że "na samochód osobowy spadło drzewo, przygniatając dziecko" - powiedział TVN24 st. asp. Mariusz Burandt, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

- Po przyjechaniu na miejsce podjęliśmy działania ratownicze, wykonanie dostępu do osoby poszkodowanej i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej - dodał.

W akcji wzięły udział trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu pojawiło się także pogotowie. - Lekarz stwierdził zgon po około godzinie. Chłopiec miał 7 lat - poinformował st. asp. Burandt.

Jak dodał, dziecko od początku było nieprzytomne.

Ojciec w szpitalu

Prowadzący samochód ojciec dziecka przeżył, jak dodał jednak przedstawiciel straży pożarnej, po pewnym czasie od pojawienia się na miejscu wypadku jej zastępów, zaczął się skarżyć na ból pleców i został zabrany do szpitala specjalistycznego w Kościerzynie.

Autor: mb/adso / Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości