Polska

Na Pomorzu wygrała Adamowicz. Ze sporą przewagą nad Fotygą i Lewandowskim

Polska

[object Object]
Adamowicz, Fotyga i Lewandowski wygrywają na Pomorzutvn24
wideo 2/15

W województwie pomorskim mandaty do Parlamentu Europejskiego dostaną Magdalena Adamowicz (KE), Anna Fotyga (PiS) oraz Janusz Lewandowski (KE). W okręgu pomorskim wygrywa Koalicja Europejska z ponad 50-procentowym poparciem.

Państwowa Komisja Wyborcza podała końcowe wyniki z obwodowych komisji wyborczych.

ZOBACZ > Kto wygrał eurowybory?

Na Pomorzu wygrywa Koalicja Europejska z wynikiem 50,66 proc., za nią Prawo i Sprawiedliwość - 34,53 proc. i Wiosna 6,15 proc.

Na Pomorzu walka rozgrywała się o trzy mandaty. Wygrała Magdalena Adamowicz, zdobywając 199 591 głosów.

Mandat otrzyma także dotychczasowy europoseł Janusz Lewandowski z wynikiem 120 990 głosów.

Mandatu z listy KE nie otrzyma dotychczasowy europoseł Jarosław Wałęsa. Jak podaje PKW, zdobył on 80 906 głosów.

Trzeci mandat przypadnie numerowi jeden na liście PiS, Annie Fotydze, która zdobyła 160 517 głosów. Do Brukseli nie pojedzie natomiast Jarosław Sellin, wiceminister kultury. Zdobył on 77 374 głosy.

- Bardzo się cieszę, bo zależy mi na tym, żeby Europa była zjednoczona i żeby Polska miała w niej silną pozycję. Jeżeli jest ktoś, kto uważa, że żeby wygrać wybory trzeba obiecywać mosty na nieistniejących rzekach, nowe drogi, dotacje, że nieważne jest to, o czym ja mówiłam, czyli walka o mowę nienawiści, walka o silną, zjednoczoną Europę, to myślę, że już takich osób więcej nie będzie - mówiła w niedzielę po ogłoszeniu sondażowych wyników Magdalena Adamowicz.

W Gdańsku wygrała Koalicja Europejska

W Gdańsku zdecydowanie wygrała Koalicja Europejska, zdobywając 60,29 procent głosów. Za nią jest Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 26,53 procent. Wiosna zdobyła 4,9 procent.

W samym Gdańsku wygrała Magdalena Adamowicz, zdobywając 50 513 głosów. Drugi był Janusz Lewandowski z wynikiem 34 489 głosów. Na trzecim miejscu w Gdańsku jest Jarosław Wałęsa, który otrzymał 29 153 głosów. Za nim dopiero Anna Fotyga - 28 257 głosów.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Pozostałe wiadomości