Polski pilot zmienił MiG-a w rakietę. "Jak Han Solo w Sokole Millennium"

Zamienił MiG-a w rakietę. Polski pilot zachwycił internautów
Zamienił MiG-a w rakietę. Polski pilot zachwycił internautów
YouTube / TopFelya
YouTube / TopFelyaPolak na pokazach w Wielkiej Brytanii

Na pozór zwykły start myśliwca zamienił się w popis mistrzostwa. Polski pilot za sterami samolotu MiG-29 zachwycił swym manewrem widzów słynnych pokazów lotniczych. Nagranie z popisu robi furorę wśród internautów na całym świecie.

Zamieszczony w internecie film z wyczynem Polaka powstał kilka dni temu podczas pokazów lotniczych Royal International Air Tattoo (RIAT).

To jedna z największych tego typu imprez na świecie, która co roku gości setki pilotów i maszyn wojskowych z całego świata. Fani lotnictwa ściągają z tej okazji do bazy RAF niedaleko miejscowości Fairford na południu Anglii.

Nietypowy finał

Nagranie rozpoczyna się od przygotowań do standardowej procedury startu. Pilot myśliwca MiG-29 w barwach polskich Sił Powietrznych rozgrzewa silniki maszyny, by ruszyć w kilkunastosekundowy, spokojny lot tuż nad płytą lotniska. Po chwili jednak błyskawicznie ustawia myśliwiec w pozycji pionowej i z ogromną prędkością wzbija się nim w powietrze niczym rakietą.

Wyczyn polskiego pilota docenili internauci z całego świata. Nagranie spektakularnego startu obejrzało w sieci już kilka milionów osób. "Niesamowite zdolności polskiego pilota, coś pięknego", "Gratulacje! Wiedzieliśmy, że Polacy mają najlepszych pilotów", "Jak Han Solo w Sokole Millennium" - czytamy w komentarzach.

 Umiejętności pilota docenili także internauci na całym świecie
Umiejętności pilota docenili także internauci na całym świecieYouTube / Tonkatsu298

Z polską szachownicą

MiG-29 to samolot odrzutowy rosyjskiej produkcji. Zaprojektowany w latach 70. ubiegłego wieku myśliwiec miał zastąpić starsze modele: MiG-21 i MiG-23. Pierwsze kilkanaście sztuk tej maszyny trafiły do Polski w 1989 r. i od tamtej pory są one na usługach polskich Sił Powietrznych. MiG-29 jest w stanie osiągnąć prędkość do 2445 km/h (2,3 macha).

Autor: ts//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: YouTube / TopFelya

Pozostałe wiadomości