Polska, Wielki Projekt i PiS

Polska

Aktualizacja:
TVN24Kongres PiS o "konserwatywnej modernizacji".

Rolę i wizję Polski we współczesnym świecie spróbują zdefiniować konserwatywni polscy intelektualiści podczas kongresu "Polska-Wielki Projekt" w sobotę w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Kongres trwa od środy. Zakończy się w niedzielę wręczeniem Honorowej Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego. To kolejna edycja imprezy, której pomysłodawcą był prezydent Lech Kaczyński.

Impreza trwa już od 4 maja. Jej kulminacyjny weekend podzielony został na dwie części. W sobotę program kongresu przewiduje spotkanie w warszawskich Arkadach Kubickiego, podczas którego głos na temat "polskiej racji stanu" zabiorą m. in. Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Staniszkis czy Ryszard Legutko. Uczestnicy kongresu posłuchają również wykładów na temat szkolnictwa wyższego, przedsiębiorczości, mediów czy społeczeństwa obywatelskiego. Swoją obecność na imprezie zapowiedział także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Spotkania i myśli

W przesłanym do mediów komunikacie czytamy, że Kongres „Polska - Wielki Projekt” to cykl debat i spotkań z udziałem wybitnych przedstawicieli polskiego życia publicznego. - Spotkania intelektualistów zapoczątkowane przez śp. Lecha Kaczyńskiego i kontynuowane podczas pięciu kongresów, organizowanych przez Prawo i Sprawiedliwość są miejscem debaty nad projektem konserwatywnej modernizacji Polski. Prawo i Sprawiedliwość będzie korzystać z myśli, koncepcji i idei wypracowanych przez uczestników Kongresu - piszą organizatorzy.

Dziedzictwo Lecha

W niedziele głównym wydarzeniem kongresu będzie popołudniowa msza św. w warszawskim kościele Św. Krzyża Po mszy przewidziany jest koncert Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” i wręczenie Honorowej Nagrody im. Lecha Kaczyńskiego.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24