Lech Wałęsa trafił do szpitala, poinformował o tym w mediach społecznościowych

Autor:
tas/tr
Źródło:
PAP
Lech Wałęsa w Connecticut apelował w sprawie uchodźców ukraińskich, którzy uciekli do Polski
Facebook/Lech WałęsaLech Wałęsa w Connecticut apelował w sprawie uchodźców ukraińskich, którzy uciekli do Polski

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował na swoim koncie w mediach społecznościowych, że trafił do szpitala. Zamieścił posta ze swoim zdjęciem na szpitalnym łóżku.

Były prezydent Lech Wałęsa, zwykle aktywny w social mediach, na swoim koncie na Facebooku umieścił w niedzielę późnym popołudniem zdjęcie, gdzie leży na szpitalnym łóżku pod kroplówką. W poście dopisał: "Bywa i tak".

Jak przekazał nam poseł Jerzy Borowczak, byłemu prezydentowi nic poważnego się nie stało. - Dzwonił do mnie jakieś pół godziny temu i normalnie rozmawialiśmy, umówiliśmy się na wtorek. Wiem, że miał mieć rutynowe badania w czwartek lub piątek, ale mówił, że jest w szpitalu dzisiaj - powiedział Borowczak.

Jak udało nam się dowiedzieć prezydent prawdopodobnie ma infekcję. W szpitalu zostanie na pewno do końca tygodnia.

W sierpniu ubiegłego roku były prezydent również trafił do szpitala w związku z tzw. stopą cukrzycową. Wałęsa od lat choruje na cukrzycę. W marcu zeszłego roku Wałęsa przeszedł zabieg kardiochirurgiczny, związany z funkcjonowaniem rozrusznika serca. Badania, które miał przejść w tym tygodniu w szpitalu, związane są właśnie z tą operacją.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas/tr

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Lech Wałęsa

Pozostałe wiadomości