TVN24 | Polska

Polska 2050 zwiększa reprezentację w parlamencie. "Będziemy już obecni i w Sejmie, i w Senacie"

TVN24 | Polska

Autor:
akr/tr
Źródło:
TVN24, PAP
Kobosko: w najbliższy poniedziałek zaprezentujemy kolejnego parlamentarzystę, który dołącza do ruchu Polska 2050TVN24
wideo 2/8
TVN24Kobosko: w najbliższy poniedziałek zaprezentujemy kolejnego parlamentarzystę, który dołącza do ruchu Polska 2050

W najbliższy poniedziałek zaprezentujemy kolejnego parlamentarzystę, który dołącza do ruchu Polska 2050 – przekazał w "Faktach po Faktach" wiceprezes tej formacji Michał Kobosko. Dodał, że będzie to przedstawiciel Senatu, który "nie jest członkiem żadnej partii".

Michał Kobosko, wiceprezes ruchu Polski 2050 mówił w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN24, że jego formacja będzie konsekwentnie dążyła do stworzenia swojej reprezentacji w parlamencie.

- Weszliśmy na pewną drogę bardzo świadomie i z niej nie zawrócimy, i z niej nie zrezygnujemy. Budujemy naszą obecność parlamentarną. Dzisiaj jest z nami jedna posłanka, pani Hanna Gill-Piątek – powiedział Kobosko. - Cieszę się, że mogę przekazać informację, że w najbliższy poniedziałek zaprezentujemy kolejnego parlamentarzystę, który dołącza do ruchu Polska 2050 – dodał.

Jak powiedział Kobosko, "tym razem to nie będzie przedstawiciel Sejmu, ale Senatu Rzeczpospolitej". - Będziemy już obecni i w Sejmie, i w Senacie – podkreślił.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kobosko: w najbliższy poniedziałek zaprezentujemy kolejnego parlamentarzystę, który dołącza do ruchu Polska 2050TVN24

"Jest to polityk, który nie jest członkiem żadnej partii"

Dopytywany o nazwisko senatora, który zamierza dołączyć do ruchu, powiedział tylko, że "jest to polityk, który nie jest członkiem żadnej partii". - W najbliższych tygodniach będziemy przedstawiali kolejne osoby i mogę zapewnić, że przedstawimy pełny skład naszego koła parlamentarnego – powiedział wiceprezes Polski 2050.

Do utworzenia koła poselskiego, podobnie jak senackiego, koniecznych jest trzech posłów lub trzech senatorów. Obecnie jedyną reprezentantką ruchu Polska 2050 w parlamencie jest posłanka Hanna Gill-Piątek, która wystąpiła we wrześniu z klubu parlamentarnego Lewicy oraz partii Wiosna.

Autor:akr/tr

Źródło: TVN24, PAP