Polscy prawnicy będą reprezentować ofiary ks. G.

Polska

Ks. Wojciech G. przebywa obecnie w areszcie

Na prośbę polskich śledczych, warszawski sąd wyznaczył dwóch prawników, którzy będą reprezentować ofiary wykorzystywania seksualnego przez ks. Wojciecha G.- poinformowała Prokuratura Generalna.

Władze dominikańskie zostały już poinformowane o wyznaczeniu dwóch prawników. Są to - jak zdecydował Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa - Radosław Domalewski i Marta Małgorzata Chmielewska. Prokuratura Generalna na Dominikanie oskarża ks. Wojciecha G. o łamanie dominikańskiego kodeksu karnego oraz praw podstawowych dzieci i nastolatków.

W lutym warszawska prokuratura postawiła ks. G. zarzuty obcowania płciowego z nieletnim poniżej lat 15 oraz tzw. innych czynności seksualnych z nieletnimi.

Ponadto - jak poinformowali śledczy - jeden z czynów dodatkowo zakwalifikowany został jako przestępstwo utrwalania treści pornograficznych z udziałem małoletniego. Ks. Wojciech G. został zatrzymany na początku roku w swoim rodzinnym domu na południu Polski, po tym jak władze Dominikany wystosowały za nim list gończy za pośrednictwem Interpolu.

Polskiemu duchownemu zarzuca się popełnienie przestępstw na tle seksualnym na kilku niepełnoletnich, zamieszkałych w rejonie Juncalito, prowincji Santiago.

Duchowny nie przyznał się do winy, odmówił też składania wyjaśnień. Obecnie przebywa w areszcie.

Autor: mac, db/i / Źródło: tvn24

Raporty: