Polska

Połowa dzieci przegląda strony porno

Polska

TVN2452 proc. dzieci w wieku 13-15 lat przynajmniej raz w miesiącu zagląda na stronę erotyczną

Dzieci coraz częściej przeglądają strony erotyczne w internecie - wynika z opublikowanego raportu eKid przygotowanego przez firmę badawczą Polskie Badania Internetu (PBI) i fundację Kidprotect.pl. Badania wskazują, że prawie połowa dzieci poniżej 13-15 przynajmniej raz w miesiącu zagląda na taką stronę.

Prawie połowa (48 proc.) dzieci mających poniżej 13 lat przyznaje, że w maju przynajmniej raz zajrzeli na stronę erotyczną. Natomiast w grupie wiekowej 13-15 lat odsetek ten wynosi aż 52 proc. Raport PBI

Z sieci częściej korzystają chłopcy niż dziewczynki - w grupie dzieci w wieku 7-12 lat aż 65. proc. to chłopcy. Natomiast w grupie gimnazjalistów tylko 40 proc. to dziewczynki.

Dzieci przyznają, że w internecie szukają przede wszystkim rozrywki - grają w gry i korzystają z portali społecznościowych, blogów, czy czatów. Coraz więcej dzieci zagląda także na strony erotyczne. Prawie połowa (48 proc.) dzieci mających poniżej 13 lat przyznała, że w maju (badanie dotyczyło tego miesiąca) przynajmniej raz zajrzało na stronę erotyczną. Natomiast w grupie wiekowej 13-15 lat odsetek ten wynosi 52 proc.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości